Pakalpojumi
Produkcija
Zīmoli
Info uzņēmējiem
Apdrošināšana
Piedāvājums / Produkcija / Kontaktlēcas / Krāsainās kontaktlēcas
Krāsainās kontaktlēcas

Brilles ir aksesuārs, kas izmaina mūsu izskatu, taču tēla paspilgtināšanai un savas personības izpaušanai varam izmantot arī krāsainās kontaktlēcas, kas mūsdienās pieejamas dažādos dizainos, ar atšķirīgām priekšrocībām, lietošanu un īpašībām, lai katrs varētu atrast sev piemērotāko veidu.

            Kas ir krāsainās lēcas?

            Šīs lēcas ir pielīdzināmas klasiskajām lēcām, jo gan izmantotie materiāli, gan skābekļa caurlaidība ir līdzvērtīga, taču atšķirība ir dizainā. Krāsainās kontaktlēcas spēj pilnībā mainīt cilvēka izskatu, jo tiek pārveidota acs varavīksnenes krāsa un pat tās zīmējums. Vienlaikus tiek nodrošināta arī nepieciešamā redzes korekcija, jo kontaktlēcas krāsainās malas ir apstrādātas ar pigmentu, radot nepieciešamo toni vai zīmēju, bet lēcas vidū ir optiskā zona, kas koriģē redzi, ja lietotājam tas ir vajadzīgs.

            Kādam mērķim lieto krāsainās kontaktlēcas?

            Pirmkārt, jāņem vērā, ka lēcas ir medicīniska prece, tādēļ tās jāizmanto atbilstoši redzes speciālista – optometrista vai acu ārsta - norādījumiem. Krāsainās kontaktlēcas izmanto ne tikai redzes uzlabošanai, bet arī, lai paspilgtinātu savu tēlu, vai pat pilnībā mainītu esošo acu krāsu. Šķietami nelielas detaļas var ienest Tavā izskatā iespaidīgas pārmaiņas. Tāpat ir pieejamas arī krāsainās lēcas, kas veiksmīgi nomaskē acu defektus un traumas.

            Krāsaino lēcu dizaini

            Mūsdienās ražotāji piedāvā krāsainas acu lēcas, vienkrāsainas, ar maigākiem un intensīvākiem pigmentiem, kas piemēroti gan gaišu, gan tumšu acu īpašniekiem. Vieglāk iegūt jaunu acu krāsu, protams, būs tiem, kam dabiski tās ir gaišākas. Lai acs izskatītos dabiskāk, lēcas veido arī ar vairākiem toņiem, ārmalu un iekšmalu veidojot tumšāku. Šāds dizains padara izskatu arī jauneklīgāku un daudz izteiksmīgāku.

            Pieejami arī ekstrēmāki dizaini tiem, kas vēlas izmēģināt ko neparastu, proti, crazy tipa krāsainās lēcas ar dažādiem zīmējumiem un rakstiem (piemēram, kaķacis). Ar šādām lēcām varēsi doties uz karnevālu vai arī pārsteigt apkārtējos darbā, skolā vai mājās.

            Krāsainās lēcas – ar un bez dioptrijām

            Lai arī primārais iemesls, kādēļ pircēji izvēlas krāsainās kontaktlēcas, ir izskata pārveidošana un tēla paspilgtināšana, ar tām, protams, vienlaikus iespējams arī risināt redzes problēmas, jo ir pieejamas krāsainās lēcas gan bez, gan ar optiskajiem stiprumiem (dioptrijām). Pirms sāc izmantot lēcas, piesakies pie mums uz vizīti, lai veiktu redzes pārbaudi, kā arī noteiktu, kādas lēcas Tev būtu piemērotākās. Tāpat varēsi arī pielaikot dažādu veidu lēcas, lai atrastu tieši to dizainu, kas Tev patīk un piestāv.

            Krāsaino lēcu lietošanas ilgums

            Līdzīgi, kā klasiskās, arī krāsainās lēcas ir pieejamas ar atšķirīgiem lietošanas termiņiem. Vari iegādāties krāsainās kontaktlēcas vienai dienai vai mēnesim. Katra tipa lēcām ir atšķirības – gan to materiālā, gan arī dizainā, izmērā un krāsā.

            Krāsaino lēcu kopšana

            Tā kā lēcas ir medicīniska prece, tās atbilstoši jākopj un jāuzglabā. Lietot vienas dienas lēcas ir vieglāk, jo tās nav jādezinficē vai jātīra, atliek tikai ievērot izmantošanas ilgumu un pēc tam tās izmest. Savukārt mēneša lēcām nepieciešama sarežģītāka kopšana. Pēc katras lietošanas reizes tās jānomazgā ar īpašu līdzekli, jāuzglabā atbilstošā trauciņā, kurā ir dezinficējošs šķidrums, kas lēcas attīra no olbaltumvielām, taukiem un citām daļiņām. Sausums lēcām nav pieļaujams, tad tās tiks sabojātas. Atrodoties telpās, kur ir sauss gaiss, vēlams izmantot mitrinošos acu pilienus.

            Vai krāsainās kontaktlēcas ir piemērotas ikvienam?     

         Lai noskaidrotu, vai un kādas krāsainās kontaktlēcas der tieši Tavām acīm un redzes stāvoklim, vispirms ir jāpārbauda redze pie zinoša optometrista vai acu ārsta. Pat tad, ja vēlies iegādāties krāsainās lēcas bez dioptrijām, ir jākonsultējas ar speciālistu par Tev piemērotāku lēcu tipu un dizainu. To vari izdarīt jebkurā no mūsu saloniem vai piesakoties uz vizīti pie mūsu draugiem Manaslecas.lv.

Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022