Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Bērnu redze
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
Uzraugi, lai skolēns labi redz!
Latvijas likumdošana paredz, ka obligātās redzes pārbaudes bērniem ir jāveic 1, 3 un 7 gadu vecumā. Lai arī šīs prasības visbiežāk tiek ievērotas, ir jāatceras, ka bērna redze turpina attīstīties arī pusaudža gados, kad atbildības nasta gulstas uz vecāku pleciem. Ja bērns neredz pietiekami labi, tad viņam vai viņai ir liegta iespēja iemācīties. Tādēļ gadījumos, kad bērna sekmes kļūst vājas, pirmkārt, vajadzētu pārliecinātes, vai bērna redze ir atbilstoša vecumam.
Lasīt vairāk
Ambliopija jeb "slinkā acs" – kaite, kas piemeklē mazākos
Ne visi zina, ka jaundzimis mazulis apkārtējo pasauli neredz tik pat labi, kā to redzam mēs – pieaugušie. Vienkārša iemesla dēļ – bērniņa redzei ir nepieciešami vairāki gadi, lai tā attīstītos un pilnveidotos. Patiesībā, visstraujākā redzes sistēmas attīstība notiek tieši pirmajos divos bērna dzīves gados. Redze mainās un pilnveidojas līdz aptuveni 7-8 gadu vecumam.
Lasīt vairāk
Mans mazais skolēns un viņa redze
Brīdi pirms skolas gaitu uzsākšanas, īpaši aktuāls kļūst jautājums- kā pareizi iekārtot skolēna darba vietu- kur likt galdu, no kuras puses tam jābūt apgaismotam. Izvēloties mākslīgo apgaismojumu, noteikti ir nepieciešams viens vispārējs gaismas avots, kas izgaismo visu telpu, kā arī vietējais apgaismojums jeb galda lampa. Tā nedrīkst izgaismot bērna seju vai acis, tikai darba virsmu.
Lasīt vairāk
Bērnam nepieciešamas brilles- kā izvēlēties?
Ierasti pati pirmā satikšanās ar acu ārstu ir bērniņa viena gada vecumā, un šī pārbaude ir obligāta. Taču, ja rodas aizdomas, ka ar bērna redzi kaut kas nav kārtībā, acu ārsts jāuzmeklē uzreiz. Savukārt, ja pirmajā vizītē pie acu ārsta redzes traucējumi netiek konstatēti, uz otro vizīti ārsts mazuli gaidīs trīs gadu vecumā, kad bērns jau var pastāstīt, ko un cik labi redz.
Lasīt vairāk
Bērniem pašiem savas saulesbrillītes
"Baudot vasaru un saules siltumu, nedrīkstam aizmirst par acu pasargāšanu no kaitīgā saules starojuma". Šādus un līdzīgus apgalvojumus vasarā dzirdam ik uz soļa, taču ne vienmēr aizdomājamies, ka no saules stariem īpaši jāsargā arī mūsu bērnu acis, turklāt- jo bērniņš ir mazāks, jo vairāk tas ir nepieciešams. Bērni mēdz pavadīt laiku brīvā dabā daudz ilgāk nekā pieaugušie, tādēļ arī ir ilgāku laiku pakļauti ultravioletā (UV) starojuma ietekmei.
Lasīt vairāk
Palīdzības ABC acu traumu gadījumos
Brīžos, kad saskaramies ar traumām, negadījumiem un īsti nezinām, kā pareizi sniegt pirmo palīdzību cietušajam, pārņem stress un apjukums. Optikas salonu Metropole redzes speciāliste Ilze Dilāne konsultē par sadzīvē visbiežāk gūtām acu traumām, ko gūst kā pieaugušie, tā arī bērni. Ikviens ir aicināts iepazīties ar rakstu un ņemt vērā speciālista ieteikumus rīcībai gadījumos, kad gūts acu ievainojums, jo no ātras rīcības, sniedzot palīdzību, ir atkarīga cilvēka redze un acu veselība!
Lasīt vairāk
Arhīvs
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022