Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Acu kaites
Ja durstīga sajūta un nieze acs plakstiņā...
...iespējams, Jūsu aci piemeklējis nepatīkamais „viesis”- mieža grauds. Kā atbrīvoties no tā pēc iespējas ātrāk, un kādēļ metas mieža graudi, stāsta optikas salonu Metropole vadošā optometriste Ieva Rikena.
Lasīt vairāk
Lai konjunktivīts nemoka!
Svešādais vārds “konjunktivīts”, iespējams, nemaz neizteiks šīs nepatīkamās acu kaites būtību. Taču, ja sakām “acu iekaisums”, daudzi mās ar galvu, sakot- jā, zināma un nepatīkama sajūta, no kuras atbrīvoties vēlamies pēc iespējas ātrāk!
Lasīt vairāk
Kad varavīksnes krāsas redzam citādi...
Daļa ļaužu, iespējams, pat nenojauš, cik daudzi no mums visapkārt esošās krāsas redz un uztver pavisam citādi. Jāteic, ka cilvēki ar krāsu redzes defektiem nav reti sastopami. Pārsvarā krāsas citādi redz tieši vīrieši (XY hromosomu īpašnieki), jo šis defektīvais gēns atrodas X hromosomā – ja tas iedzimst vīrietim, tad noteikti izpaužas. Kopumā ap 8% vīriešu piemīt šis krāsu redzes defekts.
Lasīt vairāk
Ar sausās acs sindromu sirgst ¼ acu ārstu un optometristu pacientu
Vai zinājāt, ka sausās acs sindroms ir pasaulē biežākais redzes diskomforta, apsārtušu, kairinātu acu iemesls? Kā liecina pētījumi, par šo kaiti sūdzās viena ceturtā daļa acu ārstu un optometristu pacientu! Par sausās acs sindromu stāstīs un acu kaites pazīmes palīdzēs atpazīt optikas salona “Metropole” redzes speciāliste Zane Kaužena.
Lasīt vairāk
Katarakta – ārstēšana, profilakse un praktiski ieteikumi
Manā acu ārsta praksē ik pa brīdim ir gadījumi, kad pacienti sūdzas par sliktu redzi un to, ka skatiens uz pasauli ir kļuvis miglains, turklāt pat brilles vairs nepalīdz labi redzēt.
Lasīt vairāk
Kā cīnīties ar alerģiju “siena drudža” sezonā
Saslimšana ar alerģiskām slimībām jo īpaši strauji ir izplatījusies pēdējo gadu laikā, un mūsdienās viens no trim pasaules iedzīvotājiem cieš no kāda alerģijas veida. Lai gan pacientus ar alerģiskiem acu iekaisumiem sastopam visa gada garumā, īpašī pavasarī un vasarā ir novērojams alerģijas saasināšanās periods.
Lasīt vairāk
Arhīvs
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022