Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Acu kaites
Ja durstīga sajūta un nieze acs plakstiņā...
...iespējams, Jūsu aci piemeklējis nepatīkamais „viesis”- mieža grauds. Kā atbrīvoties no tā pēc iespējas ātrāk, un kādēļ metas mieža graudi, stāsta optikas salonu Metropole vadošā optometriste Ieva Rikena.
Lasīt vairāk
Lai konjunktivīts nemoka!
Svešādais vārds “konjunktivīts”, iespējams, nemaz neizteiks šīs nepatīkamās acu kaites būtību. Taču, ja sakām “acu iekaisums”, daudzi mās ar galvu, sakot- jā, zināma un nepatīkama sajūta, no kuras atbrīvoties vēlamies pēc iespējas ātrāk!
Lasīt vairāk
Kad varavīksnes krāsas redzam citādi...
Daļa ļaužu, iespējams, pat nenojauš, cik daudzi no mums visapkārt esošās krāsas redz un uztver pavisam citādi. Jāteic, ka cilvēki ar krāsu redzes defektiem nav reti sastopami. Pārsvarā krāsas citādi redz tieši vīrieši (XY hromosomu īpašnieki), jo šis defektīvais gēns atrodas X hromosomā – ja tas iedzimst vīrietim, tad noteikti izpaužas. Kopumā ap 8% vīriešu piemīt šis krāsu redzes defekts.
Lasīt vairāk
Ar sausās acs sindromu sirgst ¼ acu ārstu un optometristu pacientu
Vai zinājāt, ka sausās acs sindroms ir pasaulē biežākais redzes diskomforta, apsārtušu, kairinātu acu iemesls? Kā liecina pētījumi, par šo kaiti sūdzās viena ceturtā daļa acu ārstu un optometristu pacientu! Par sausās acs sindromu stāstīs un acu kaites pazīmes palīdzēs atpazīt optikas salona “Metropole” redzes speciāliste Zane Kaužena.
Lasīt vairāk
Katarakta – ārstēšana, profilakse un praktiski ieteikumi
Manā acu ārsta praksē ik pa brīdim ir gadījumi, kad pacienti sūdzas par sliktu redzi un to, ka skatiens uz pasauli ir kļuvis miglains, turklāt pat brilles vairs nepalīdz labi redzēt.
Lasīt vairāk
Kā cīnīties ar alerģiju “siena drudža” sezonā
Saslimšana ar alerģiskām slimībām jo īpaši strauji ir izplatījusies pēdējo gadu laikā, un mūsdienās viens no trim pasaules iedzīvotājiem cieš no kāda alerģijas veida. Lai gan pacientus ar alerģiskiem acu iekaisumiem sastopam visa gada garumā, īpašī pavasarī un vasarā ir novērojams alerģijas saasināšanās periods.
Lasīt vairāk
Arhīvs
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017