Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Interesanti par redzi
Kādas pārmaiņas skar mani līdz ar gadiem?
Tuvojoties 40 gadu vecumam, organismā sāk notikt dažādas pārmaiņas. Tāpat kā ikkatra lieta šajā pasaulē, arī cilvēka ķermenis ir pakļauts nežēlīgai laika rokai. Tas, cik ātri vai lēnu noveco cilvēka āriene un iekšējie orgāni, ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp ēšanas paradumiem, fiziskās slodzes un emocionālā stāvokļa. Gribētu uzsvērt, ka ilgai dzīvei un skaistai novecošanai nav nepieciešama tik daudz materiālā labklājība, kā pozitīvu emociju gūšana no tā, kas mums ir. Tomēr, lai cik ļoti vēlētos, dabiskos novecošanas procesus apturēt nav mūsu spējās, tādēļ turpmāk ieskicēju aptuvenos vecumposmus, kas cilvēka dzīvē var nest pārmaiņas.
Lasīt vairāk
Acu krāsa pauž Tava rakstura iezīmes
Satiekoties vai sarunājoties, mēs ieskatāmies viens otram acīs. Domāju, Tu noteikti piekritīsi, ka cilvēka acis ir viena no visskaistākajām cilvēka rotām, par kurām nereti dzirdam sakām komplimentus. Rodas jautājums, kas tad tajās ir tik īpašs? Taču, ielūkojoties apkārtējo cilvēku acīs, vairs nav šaubu, ka tā ir acu krāsa – vienam tās ir brūnas, citam zilas, zaļas, pelēkas... Lai cik savādi tas izklausītos, varu apgalvot, ka divu cilvēku ar identiskām acu krāsām, precīzāk sakot – krāsu toņiem, nav. Jo pat, piemēram, brūnas acis, katram izskatās citādi
Lasīt vairāk
Diennaktī mirkšķināšanai veltām 48 minūtes
Katra acu pamirkšķināšana ilgst 1/3 sekundes, un sešās stundās vismaz 12 minūtes tērējam acu mirkšķināšanai. Optikas salonu "Metropole" optometriste Zane Kaužena stāsta: "Pat ja aritmētika nav gluži stiprā puse, pavisam vienkārši varam aprēķināt, ka diennaktī mirkšķinām apmēram 48 minūtes".
Lasīt vairāk
Ja sākam zaudēt acu rotu – skropstas...
“Skropstas ir viena no cilvēka skaistākajām dabīgajām rotām, kas ne tikai padara mūs pievilcīgākus, bet arī norāda uz cilvēka veselības stāvokli. Tāpēc skropstu izkrišanas problēma satrauc katru, kuru tā ir piemeklējusi”, norāda optikas salonu Metropole vadošā optometriste Ieva Rikena. Lai gan, jāatzīst, ne vienmēr cilvēkus ir piemeklējis satraukums par skropstu un uzacu zudumu. Piemēram, viduslaiku sievietes no skropstām un uzacīm lielākoties atbrīvojās, arī matus eksponēt sabiedrībā nebija ļauts - šī aizlieguma pārkāpšana nozīmēja grēku.
Lasīt vairāk
Dekoratīvās kosmētikas knifiņi, ja uz pasauli jāskatās caur brillēm...
Sieviete jau no izseniem laikiem ir vēlējusies būt skaista, kopt sevi un izcelt dabas doto skaistumu. Arī acis ir pelnījušas būt īpaši izceltas, jo tās par mums pastāsta tik daudz, ļaujot sastapties ar citām acīm... Brīžos, kad labākai redzei optometrists jeb redzes speciālists izraksta briļļu recepti, visticamāk būs rūpīgāk jāpiedomā pie tā, kādā tonī izvēlēsimies acu ēnas, un cik biezu acu kontūrlīniju vilksim. Bet nu, par visu pēc kārtas!
Lasīt vairāk
Kāpēc mums ir divas acis?
Kā novērots dabā, aizsedzot vienu, arī katra acs atsevišķi var veiksmīgi atpazīt objektu un pateikt mums priekšā, kas tas ir. Tāpat arī noteikt gan objektu kustību, gan kustības virzienu un dažas dziļuma sajūtas pazīmes, sniedzot informāciju arī par to, kur objekts atrodas. Taču ikviens no mums varētu apliecināt, ka precīzāku informāciju tomēr iegūstam, ja abas acis darbojas kopā, ko optikas nozarē sauc par binokulāro redzi
Lasīt vairāk
Krūzīte kafijas pret sausās acs sindromu?
21.gadsimta cilvēka redze ir saspringta un acis mēs nogurdinām no rīta līdz vakaram- tuvuma darbs pie datora vai lasot, vakaros televizors un atkal dators. Jo vairāk darba tuvumā, jo vairāk cenšamies tajā iedziļināties, un jo mazāk mirkšķinām acis. Acis kļūst sausas un rodas nepatīkamas sajūtas dēļ tā, ka acis netiek pietiekami apasarotas jeb mitrinātas.
Lasīt vairāk
Arhīvs
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022