Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Interesanti par redzi
Kādas pārmaiņas skar mani līdz ar gadiem?
Tuvojoties 40 gadu vecumam, organismā sāk notikt dažādas pārmaiņas. Tāpat kā ikkatra lieta šajā pasaulē, arī cilvēka ķermenis ir pakļauts nežēlīgai laika rokai. Tas, cik ātri vai lēnu noveco cilvēka āriene un iekšējie orgāni, ir atkarīgs no daudziem faktoriem, tostarp ēšanas paradumiem, fiziskās slodzes un emocionālā stāvokļa. Gribētu uzsvērt, ka ilgai dzīvei un skaistai novecošanai nav nepieciešama tik daudz materiālā labklājība, kā pozitīvu emociju gūšana no tā, kas mums ir. Tomēr, lai cik ļoti vēlētos, dabiskos novecošanas procesus apturēt nav mūsu spējās, tādēļ turpmāk ieskicēju aptuvenos vecumposmus, kas cilvēka dzīvē var nest pārmaiņas.
Lasīt vairāk
Acu krāsa pauž Tava rakstura iezīmes
Satiekoties vai sarunājoties, mēs ieskatāmies viens otram acīs. Domāju, Tu noteikti piekritīsi, ka cilvēka acis ir viena no visskaistākajām cilvēka rotām, par kurām nereti dzirdam sakām komplimentus. Rodas jautājums, kas tad tajās ir tik īpašs? Taču, ielūkojoties apkārtējo cilvēku acīs, vairs nav šaubu, ka tā ir acu krāsa – vienam tās ir brūnas, citam zilas, zaļas, pelēkas... Lai cik savādi tas izklausītos, varu apgalvot, ka divu cilvēku ar identiskām acu krāsām, precīzāk sakot – krāsu toņiem, nav. Jo pat, piemēram, brūnas acis, katram izskatās citādi
Lasīt vairāk
Diennaktī mirkšķināšanai veltām 48 minūtes
Katra acu pamirkšķināšana ilgst 1/3 sekundes, un sešās stundās vismaz 12 minūtes tērējam acu mirkšķināšanai. Optikas salonu "Metropole" optometriste Zane Kaužena stāsta: "Pat ja aritmētika nav gluži stiprā puse, pavisam vienkārši varam aprēķināt, ka diennaktī mirkšķinām apmēram 48 minūtes".
Lasīt vairāk
Ja sākam zaudēt acu rotu – skropstas...
“Skropstas ir viena no cilvēka skaistākajām dabīgajām rotām, kas ne tikai padara mūs pievilcīgākus, bet arī norāda uz cilvēka veselības stāvokli. Tāpēc skropstu izkrišanas problēma satrauc katru, kuru tā ir piemeklējusi”, norāda optikas salonu Metropole vadošā optometriste Ieva Rikena. Lai gan, jāatzīst, ne vienmēr cilvēkus ir piemeklējis satraukums par skropstu un uzacu zudumu. Piemēram, viduslaiku sievietes no skropstām un uzacīm lielākoties atbrīvojās, arī matus eksponēt sabiedrībā nebija ļauts - šī aizlieguma pārkāpšana nozīmēja grēku.
Lasīt vairāk
Dekoratīvās kosmētikas knifiņi, ja uz pasauli jāskatās caur brillēm...
Sieviete jau no izseniem laikiem ir vēlējusies būt skaista, kopt sevi un izcelt dabas doto skaistumu. Arī acis ir pelnījušas būt īpaši izceltas, jo tās par mums pastāsta tik daudz, ļaujot sastapties ar citām acīm... Brīžos, kad labākai redzei optometrists jeb redzes speciālists izraksta briļļu recepti, visticamāk būs rūpīgāk jāpiedomā pie tā, kādā tonī izvēlēsimies acu ēnas, un cik biezu acu kontūrlīniju vilksim. Bet nu, par visu pēc kārtas!
Lasīt vairāk
Kāpēc mums ir divas acis?
Kā novērots dabā, aizsedzot vienu, arī katra acs atsevišķi var veiksmīgi atpazīt objektu un pateikt mums priekšā, kas tas ir. Tāpat arī noteikt gan objektu kustību, gan kustības virzienu un dažas dziļuma sajūtas pazīmes, sniedzot informāciju arī par to, kur objekts atrodas. Taču ikviens no mums varētu apliecināt, ka precīzāku informāciju tomēr iegūstam, ja abas acis darbojas kopā, ko optikas nozarē sauc par binokulāro redzi
Lasīt vairāk
Krūzīte kafijas pret sausās acs sindromu?
21.gadsimta cilvēka redze ir saspringta un acis mēs nogurdinām no rīta līdz vakaram- tuvuma darbs pie datora vai lasot, vakaros televizors un atkal dators. Jo vairāk darba tuvumā, jo vairāk cenšamies tajā iedziļināties, un jo mazāk mirkšķinām acis. Acis kļūst sausas un rodas nepatīkamas sajūtas dēļ tā, ka acis netiek pietiekami apasarotas jeb mitrinātas.
Lasīt vairāk
Arhīvs
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017