Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / 10 vērtīgi padomi kontaktlēcu lietotājiem. Izlasi un ņem vērā!
10 vērtīgi padomi kontaktlēcu lietotājiem. Izlasi un ņem vērā!

Konsultē Ieva Rikena, vadošā optometriste optikas salonos Metropole Ogrē


Pagātnē ir laiks, kad, lai labāk redzētu, cilvēki izmantoja tikai lornetes, pensnejus un brilles. Šobrīd aizvien lielāku popularitāti, īpaši jaunu cilvēku vidu, iemanto kontaktlēcas. Tās ne tikai palīdz redzēt labāk, bet ļauj akcentēt savu individualitāti – izcelt vai pat uz laiku mainīt acu krāsu! Aicinu izlasīt padomus, kas noderēs katram kontaktlēcu lietotājam un ikvienam, kurš plāno tās iegādāties.

 

Kontaktlēcu lietotāja komplektā ietilpst:
- kontaktlēcas;
- kontaktlēcu kopšanas šķidrums;
- konteiners kontaktlēcu uzglabāšanai;
- roku dezinfekcijas līdzeklis;
- mitrinoši pilieni.

1.Obligāti mazgājiet rokas, pirms ieliekat vai ņemat ārā kontaklēcas no acīm!

2.Pirms ievietojat acīs kontaktlēcas, pārliecinieties, ka to iepakojums nav bojāts, lēcu stiprumi un izmēri atbilst receptē izrakstītajiem! Izņemot no iepakojuma vai konteinera, vizuāli novērtējiet un pārliecinieties, ka kontaktlēcai nav bojājumu.

3.Ievērojiet acu ārsta vai optometrista noteikto kontaktlēcu lietošanas režīmu! Ierasti kontaktlēcu lietošanai atvēlam piecas dienas nedēļā, bet acu atpūtai – divas dienas. Tomēr redzes speciālists īpaši Jums var ieteikt noteiktu kontaktlēcu izmantošanas režīmu. Noteiks režīms palīdzēs Jūsu acīm negūt nobrāzumus, kas var veidoties pārāk ilgi valkājot kontaktlēcas, kā arī pasargās plakstiņus un acs radzeni no tūskām.

4.Mitriniet acis vairākas reizes dienā, izmantojot šim nolūkam paredzētus pilienus tieši uz kontaktlēcas! Mitrinošie pilieni jālieto, lai acis nekļūtu sausas un apsārtušas, kā arī nepasliktinātos redze. Īpaši svarīgi mitrināt acis ir cilvēkiem, kuru darbs ir saistīts ar ilgstošu darbu pie datora vai auto vadīšanu.

5.Atpūtiniet acis un plakstiņus 2-3 reizes nedēļā, izņemot kontaktlēcas uz nakti, ja esat iegādājies un izmantojat diennakts lietošanai paredzētās lēcas!

6.Dodoties ikdienas gaitās, ņemiet līdzi kontaktlēcu konteineri ar tīru, iepriekš nomainītu kontaktlēcu kopšanas līdzekli! Paņemiet arī brilles, lai vajadzības gadījumā varat izņemt kontaktlēcas un turpināt dienu, nesatraucoties par redzes kvalitāti.

7.Izņemiet no acīm kontaktlēcas ikreiz, kad dodaties gulēt, ja vien tās nav paredzētas lietošanai naktī!

8.Nelietojiet kontaktlēcas ilgāk par to noteikto izmantošanas termiņu! Katrai kontaktlēcai ir noteikts laika periods, kuram tās paredzētas – 1 dienai, 2 nedēļām, 1,3, 5 vai 12 mēnešiem. Noteikto kontaktlēcu izmantošanas termiņu nevajadzētu pārsniegt., un nav svarīgi, cik reizes šīs kontaktlēcas ir bijušas ievietotas acīs.

9.Pēc izņemšanas no acīm, rūpīgi nomazgājiet un ievietojiet lēcas speciālajā konteinerī, kurā ieliets tīrs kontaktlēcu kopšanas līdzeklis! Kontaktlēcu kopšanas līdzekļu sastāvi un konteineru tilpumi ir dažādi, tādēļ arī līdzekļa izmantojamais daudzums. Lai nekļūdītos, būtu jāizvēlas viena ražotāja piedāvāto kopšanas līdzekli un konteineri. Reizi nedēļā lēcu konteineris ir jāizplaucē ar verdošu ūdeni, bet reizi trīs mēnešos jāiegādājas jauns lēcu konteineris.

10.Iegaumējiet, ka ne visām kontaktlēcām ir ultravioleto staru filtri, tāpēc esot saulē, aizsargājiet acis pret kaitīgo starojumu ar saulesbrillēm! Tās pasargās ne tikai pret UV satriem, bet arī neļaus iekļūt acīs putekļiem un citām smalkām, abrazīvām daļiņām.

Rakstu pievienoja
Ieva Rikena
optometriste optikas salonā "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017