Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / "Pasaules redzes dienā" īpaši parūpēsimies par labu redzi!
"Pasaules redzes dienā" īpaši parūpēsimies par labu redzi!

Ieva Rikena, vadošā optometriste optikas salonos Metropole Ogrē

Pasaules redzes dienu” ik gadu atzīmē oktobra otrajā ceturtdienā, un šogad tā būs 11.oktobrī. Atceroties šo dienu, visā pasaulē tiek aktualizēta cilvēku akluma un redzes traucējumu esamība kā nopietns sabiedrības veselības problēmjautājums. Atzīsim, ka ir svarīgi veicināt sabiedrībā izpratni par to, ka redzei tāpat ir jāvelta īpašas rūpes, regulāri- vismaz reizi gadā, apmeklējot redzes aprūpes speciālistus un profilakses nolūkos pārbaudīt redzi. Tādēļ atgādinām- atceries vismaz reizi gadā parūpēties par savu un ģimenes redzi!

Ko saka statistikas rādītāji?

Statistikas dati ir satraucoši- visā pasaulē aptuveni 285 miljoniem cilvēku ir pazemināta redze vai iestājies pilnīgs aklums, tostarp 90% aklo ļaužu dzīvo valstīs ar zemiem ienākumiem. Bet, lai šie skaitļi iegūtu patiesu nozīmi, vēl svarīgāk ir apzināties, ka 80% gadījumos redzes traucējumi ir viegli ārstējami un novēršami, ja vien savlaicīgi uzmeklēts speciālists!

 

Reizi gadā pie optometrista!

Sasniedzot apmēram 40 gadu vecumu- cits ātrāk, cits nedaudz vēlāk, mēs izjūtam nepieciešamību iegādāties pirmās lasāmās brilles, jo izlasīt avīzi vai strādāt smalkus tuvuma darbus mums kļūst apgrūtinoši. Sasniedzot šo 40 gadu jeb tā saucamo presbiopijas vecumu, ļaudīm vismaz reizi gadā ir nepieciešams kontrolēt acu spiedienu un rūpīgi sekot tā izmaiņām. Ilgstoši paaugstināts acu spiediens var izraisīt neatgriezenisku redzes nerva bojājumu, kas var novest pat pie redzes zuduma, tādēļ ikgadējs redzes speciālista apmeklējums ir obligāts. Acu spiediena kontrole jo īpaši nepieciešama glaukomas un diabēta slimnieku tuviem radiniekiem!

Atbalstot “Pasaules redzes dienu”, arī optikas saloni Metropole sper soli pretim un piedāvā izmantot iespēju- pasūtot brilles, redzes pārbaude Tev tikai Ls 1,-!

Iespējams, šis ir tas brīdis, kad pieņemt lēmumu par labu jaunu acu ietērpa iegādei!

Rakstu pievienoja
Ieva Rikena
optometriste optikas salonā "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022