Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / "Pasaules redzes dienā" īpaši parūpēsimies par labu redzi!
"Pasaules redzes dienā" īpaši parūpēsimies par labu redzi!

Ieva Rikena, vadošā optometriste optikas salonos Metropole Ogrē

Pasaules redzes dienu” ik gadu atzīmē oktobra otrajā ceturtdienā, un šogad tā būs 11.oktobrī. Atceroties šo dienu, visā pasaulē tiek aktualizēta cilvēku akluma un redzes traucējumu esamība kā nopietns sabiedrības veselības problēmjautājums. Atzīsim, ka ir svarīgi veicināt sabiedrībā izpratni par to, ka redzei tāpat ir jāvelta īpašas rūpes, regulāri- vismaz reizi gadā, apmeklējot redzes aprūpes speciālistus un profilakses nolūkos pārbaudīt redzi. Tādēļ atgādinām- atceries vismaz reizi gadā parūpēties par savu un ģimenes redzi!

Ko saka statistikas rādītāji?

Statistikas dati ir satraucoši- visā pasaulē aptuveni 285 miljoniem cilvēku ir pazemināta redze vai iestājies pilnīgs aklums, tostarp 90% aklo ļaužu dzīvo valstīs ar zemiem ienākumiem. Bet, lai šie skaitļi iegūtu patiesu nozīmi, vēl svarīgāk ir apzināties, ka 80% gadījumos redzes traucējumi ir viegli ārstējami un novēršami, ja vien savlaicīgi uzmeklēts speciālists!

 

Reizi gadā pie optometrista!

Sasniedzot apmēram 40 gadu vecumu- cits ātrāk, cits nedaudz vēlāk, mēs izjūtam nepieciešamību iegādāties pirmās lasāmās brilles, jo izlasīt avīzi vai strādāt smalkus tuvuma darbus mums kļūst apgrūtinoši. Sasniedzot šo 40 gadu jeb tā saucamo presbiopijas vecumu, ļaudīm vismaz reizi gadā ir nepieciešams kontrolēt acu spiedienu un rūpīgi sekot tā izmaiņām. Ilgstoši paaugstināts acu spiediens var izraisīt neatgriezenisku redzes nerva bojājumu, kas var novest pat pie redzes zuduma, tādēļ ikgadējs redzes speciālista apmeklējums ir obligāts. Acu spiediena kontrole jo īpaši nepieciešama glaukomas un diabēta slimnieku tuviem radiniekiem!

Atbalstot “Pasaules redzes dienu”, arī optikas saloni Metropole sper soli pretim un piedāvā izmantot iespēju- pasūtot brilles, redzes pārbaude Tev tikai Ls 1,-!

Iespējams, šis ir tas brīdis, kad pieņemt lēmumu par labu jaunu acu ietērpa iegādei!

Rakstu pievienoja
Ieva Rikena
optometriste optikas salonā "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Pasargā acis no saules kaitīgās ietekmes ar atbilstošām brillēm
Sākoties pavasarim, kad saule mūs lutina arvien biežāk, ne visi aizdomājas par saules kaitīgo pusi – ultravioleto (UV*) starojumu un to, kā sevi no tā pasargāt. Ne velti vasarās laika ziņās cilvēkus brīdina un pat aicina atturēties no uzturēšanās tiešos saules staros konkrētos dienas laikos tieši augstā UV starojuma dēļ. Taču jāņem vērā, ka UV stari pie mums nonāk ne tikai vasarā un ne tikai saulainā laikā.
Lasīt vairāk
Regulāras pārbaudes – veselas redzes garants
Tieši tāpat kā ārsti iesaka regulāri veikt vispārējo veselības pārbaudi (piem., asins analīzes, asinsspiediena kontrole u.c.), arī redzi vēlams pārbaudīt regulāri. Pat tad, kad it kā nav sūdzību, profilaktiskas pārbaudes var aizkavēt vai pat novērst nopietnas acu saslimšanas nākotnē.
Lasīt vairāk
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017