Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Lutini acis un organismu, ēdot veselīgi!
Lutini acis un organismu, ēdot veselīgi!

Zane Kaužena, optometriste optikas salonā Metropole Ogrē

Parunāsim par gardu vitamīnu ēdienkarti mūsu acīm! Tādu, kas dod papildus labumus mūsu acīm un, protams, neizbēgami- arī organismam. Kad nupat novāktā rudens raža iegūlusi pagrabos un tie pilni ar pašmājās audzētām gardām lietām, laiks rīkoties un sastādīt savu ēdienkarti tā, lai uzturs būtu pēc iespējas pilnvērtīgs un veselīgs!

Lai acīm pilnvērtīga pārtika!

Uzņemt minerālvielām bagātu uzturu- ēdiet daudz dārzeņus, augļus un zaļumus! Lai gan melleņlaiks jau pagājis- iespējams melleņu ievārījums ir tas gardums, kas atrodams arī Jūsu pagrabā? Ja tā, tad neliela panašķēšanās ar to palīdzēs uzlabot redzi naktī, tas nozīmē, acs ātrāk pielāgosies redzamībai tumsā. Melleņu sastāvā esošās vielas labvēlīgi ietekmē asinsriti un līdz ar to acis aptverošie asinsvadi veiksmīgāk apasiņo acis, piegādājot tām pilnvērtīgi daudz skābekļa. Melleņu sastāvā esošā viela luteīns atrodas acs tīklenes daļā, kas nodrošina centrālo redzi. Savukārt centrālā redze nodrošina mums spēju lasīt un arīdzan rakstīt. Turklāt melleņu, vai pēc ārsta norādījumiem nozīmētu uztura bagātinātāju, kas satur luteīnu, lietošana uzturā ir īpaši nepieciešama, piemēram, kataraktas un glaukomas slimniekiem.

Bet vai zinājāt, ka Otrā pasaules kara laikā Britu Karalisko gaisa spēku piloti ēda melleņu ievārījumu pirms nakts lidojumu misijām, tā vecinot redzes uzlabošanos naktī? Tad, lūk, kādēļ zilimelnās īpaši ieteicamas tiem ļaudīm, kuri diendienā lūkojas datoru ekrānā, skolēniem, autovadītājiem, pilotiem... un, protams, ikvienam no mums!

 

 

Burkānu vērtīgais A vitamīns

Burkāni satur daudz A vitamīna, kā arī dabīgos antioksidantus, cinku, kāliju, dzintarskābi, pektīnus un citas vērtīgas vielas. Dzintarskābe palīdz nodrošināt asinsvadu sieniņu elastību, cinks uzlabo asinsrites procesus un regulē ogļhidrātu apmaiņu, bet pektīni nodrošina pretiekaisuma darbību. Visvairāk dabīgā antioksidanta jeb A vitamīna ir tieši burkānos, ko varam grauzt visu gadu, taču visbagātīgākie ar vitamīniem tie ir tieši tūlīt pēc ražas novākšanas rudenī. A vitamīns tiek godāts kā svarīgākais vitamīns, kas palīdz nodrošināt redzes funkcijas. Piemēram, šī vitamīna trūkums organismā ir viens no galvenajiem iemesliem, kas izraisa slimību “nakts aklums”. Tāpat A vitamīns rūpēsies par acu mitrināšanu un redzes kvalitātes uzlabošanu, un lieliski noderēs kā profilaktisks līdzeklis pret acu slimībām- kataraktu un makulas deģenerāciju. Gatavosim salātus no svaigiem burkāniem- tā tie nezaudēs savas vērtīgās vielas!

Baudi zelta rudeni svaigā gaisā!

Visam mūsu organismam ir nepieciešams skābeklis gan vēdinot logus, gan dodoties pastaigās! Jo vairāk skābekļa, jo labāk orgāni apgādāti ar barības vielām. Asinsvadi, kas apasiņo acis, nodrošina to bagātināšanu ar skābekli. Acu ārsti jo īpaši rekomendē un aicina ļaudis, kuri sirgst ar kataraktu, makulas deģenerāciju, glaukomu doties ilgstošās pastaigās svaigā gaisā! Un arī Jums svaigs gaiss nāks tikai par labu, jo organisms un acis novērtēs šīs rūpes!

Rakstu pievienoja
Zane Kaužena
optometriste optikas salonos "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022