Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Lutini acis un organismu, ēdot veselīgi!
Lutini acis un organismu, ēdot veselīgi!

Zane Kaužena, optometriste optikas salonā Metropole Ogrē

Parunāsim par gardu vitamīnu ēdienkarti mūsu acīm! Tādu, kas dod papildus labumus mūsu acīm un, protams, neizbēgami- arī organismam. Kad nupat novāktā rudens raža iegūlusi pagrabos un tie pilni ar pašmājās audzētām gardām lietām, laiks rīkoties un sastādīt savu ēdienkarti tā, lai uzturs būtu pēc iespējas pilnvērtīgs un veselīgs!

Lai acīm pilnvērtīga pārtika!

Uzņemt minerālvielām bagātu uzturu- ēdiet daudz dārzeņus, augļus un zaļumus! Lai gan melleņlaiks jau pagājis- iespējams melleņu ievārījums ir tas gardums, kas atrodams arī Jūsu pagrabā? Ja tā, tad neliela panašķēšanās ar to palīdzēs uzlabot redzi naktī, tas nozīmē, acs ātrāk pielāgosies redzamībai tumsā. Melleņu sastāvā esošās vielas labvēlīgi ietekmē asinsriti un līdz ar to acis aptverošie asinsvadi veiksmīgāk apasiņo acis, piegādājot tām pilnvērtīgi daudz skābekļa. Melleņu sastāvā esošā viela luteīns atrodas acs tīklenes daļā, kas nodrošina centrālo redzi. Savukārt centrālā redze nodrošina mums spēju lasīt un arīdzan rakstīt. Turklāt melleņu, vai pēc ārsta norādījumiem nozīmētu uztura bagātinātāju, kas satur luteīnu, lietošana uzturā ir īpaši nepieciešama, piemēram, kataraktas un glaukomas slimniekiem.

Bet vai zinājāt, ka Otrā pasaules kara laikā Britu Karalisko gaisa spēku piloti ēda melleņu ievārījumu pirms nakts lidojumu misijām, tā vecinot redzes uzlabošanos naktī? Tad, lūk, kādēļ zilimelnās īpaši ieteicamas tiem ļaudīm, kuri diendienā lūkojas datoru ekrānā, skolēniem, autovadītājiem, pilotiem... un, protams, ikvienam no mums!

 

 

Burkānu vērtīgais A vitamīns

Burkāni satur daudz A vitamīna, kā arī dabīgos antioksidantus, cinku, kāliju, dzintarskābi, pektīnus un citas vērtīgas vielas. Dzintarskābe palīdz nodrošināt asinsvadu sieniņu elastību, cinks uzlabo asinsrites procesus un regulē ogļhidrātu apmaiņu, bet pektīni nodrošina pretiekaisuma darbību. Visvairāk dabīgā antioksidanta jeb A vitamīna ir tieši burkānos, ko varam grauzt visu gadu, taču visbagātīgākie ar vitamīniem tie ir tieši tūlīt pēc ražas novākšanas rudenī. A vitamīns tiek godāts kā svarīgākais vitamīns, kas palīdz nodrošināt redzes funkcijas. Piemēram, šī vitamīna trūkums organismā ir viens no galvenajiem iemesliem, kas izraisa slimību “nakts aklums”. Tāpat A vitamīns rūpēsies par acu mitrināšanu un redzes kvalitātes uzlabošanu, un lieliski noderēs kā profilaktisks līdzeklis pret acu slimībām- kataraktu un makulas deģenerāciju. Gatavosim salātus no svaigiem burkāniem- tā tie nezaudēs savas vērtīgās vielas!

Baudi zelta rudeni svaigā gaisā!

Visam mūsu organismam ir nepieciešams skābeklis gan vēdinot logus, gan dodoties pastaigās! Jo vairāk skābekļa, jo labāk orgāni apgādāti ar barības vielām. Asinsvadi, kas apasiņo acis, nodrošina to bagātināšanu ar skābekli. Acu ārsti jo īpaši rekomendē un aicina ļaudis, kuri sirgst ar kataraktu, makulas deģenerāciju, glaukomu doties ilgstošās pastaigās svaigā gaisā! Un arī Jums svaigs gaiss nāks tikai par labu, jo organisms un acis novērtēs šīs rūpes!

Rakstu pievienoja
Zane Kaužena
optometriste optikas salonos "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017