Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / 10 lietas, ko, iespējams, vēl nezini par savu redzi…
10 lietas, ko, iespējams, vēl nezini par savu redzi…

Acis mums ļauj izmantot vienu no mūsu maņām- redzi. Ikdienā pat nepietiek vaļas brīžu, lai aizdomātos, cik gan daudz mūsu acīm jāspēj paveikt un ieraudzīt! Skaistas zilas, zaļas, brūnas... acis un to spējas vien nebeidz pārsteigt. Tādēļ, lūk, esam apkopojuši nelielu daļiņu neiedomājami interesantu faktu par to, ko tad mūsu acis spēj!

 

 

  1. Kas nosaka, kādā krāsā būs Jūsu acis? Ja vienam no vecākiem acu varavīksnenes ir zilā krāsā, bet otram- brūnas, tad visticamāk bērnam būs brūnas, jo tā ir ģenētiski dominējošā krāsa.

  2. Acis ir pārsteidzošas, tās spēj atšķirt līdz pat 10 miljonus krāsu toņu. Iedomājies? Turklāt cilvēka acs spēj atšķirt 500 pelēkās krāsas toņus. Un, lai gan mūsu acis tik daudz spēj, ultravioleto un infrasarkano gaismu cilvēka acis nevar saredzēt, toties kukaiņi gan var.

  3. Vai ir nācies redzēt skropstas, kas izaug pat 30 metru garas? Jā, tieši tik liels garums sanāk, ja saskaitām visu to skropstu garumu, kas mums izaug dzīves laikā!

  4. Aptuveni 80% no tā, ko uztveram, mēs uztveram ar acīm. 80% no mūsu atmiņas veido attēli, jo acs spēj uztver informāciju par krāsu, kustību objektiem, dziļumu, attālumu un formu.

  5. Visaktīvākie muskuļi cilvēka ķermenī nav kāju muskuļi, pat ne roku…, bet tieši acu muskuļi.

  6. Jaundzimušie raud bez asarām. Šo parādību vecāki novēro bērna pirmajā dzīves mēnesī un ir pārsteigti- kā, mazulis raud bez asarām? Iemesls tam ir gluži vienkāršs- asaru dziedzeris ikvienam sāk funkcionēt ap otro dzīves mēnesi!

  7. Normāla mūža garumā mūsu acis redz teju 24 miljonus attēlu no mūsu apkārtesošās pasaules.

  8. Smēķēšana ietekmē redzi, pasliktinot redzamību nakts laikā. Toties, ēdot aizvien vairāk mellenes un burkānus, to sastāvā esošās vērtīgās vielas palīdz mūsu acīm labāk adaptēties un pielāgoties redzamībai tumsā.

  9. Mūsu redzes lauks tumsā pieaug par apmēram 10%, jo acs zīlīte, reaģējot uz gaismas trūkumu, izplešas krietni lielāka.

  10. Vīrieši spējot izlasīt smalkāku druku nekā sievietes, toties sievietēm dzirde esot labāka! Un vēl- ļaudis par 25% lēnāk lasa tekstu, kas redzams datora ekrānā, nekā uz papīra.


- Raksta saturā izmantota informācija no ārzemju medicīnas un veselības portālu ziņām.

Rakstu pievienoja
 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Pasargā acis no saules kaitīgās ietekmes ar atbilstošām brillēm
Sākoties pavasarim, kad saule mūs lutina arvien biežāk, ne visi aizdomājas par saules kaitīgo pusi – ultravioleto (UV*) starojumu un to, kā sevi no tā pasargāt. Ne velti vasarās laika ziņās cilvēkus brīdina un pat aicina atturēties no uzturēšanās tiešos saules staros konkrētos dienas laikos tieši augstā UV starojuma dēļ. Taču jāņem vērā, ka UV stari pie mums nonāk ne tikai vasarā un ne tikai saulainā laikā.
Lasīt vairāk
Regulāras pārbaudes – veselas redzes garants
Tieši tāpat kā ārsti iesaka regulāri veikt vispārējo veselības pārbaudi (piem., asins analīzes, asinsspiediena kontrole u.c.), arī redzi vēlams pārbaudīt regulāri. Pat tad, kad it kā nav sūdzību, profilaktiskas pārbaudes var aizkavēt vai pat novērst nopietnas acu saslimšanas nākotnē.
Lasīt vairāk
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017