Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / 10 lietas, ko, iespējams, vēl nezini par savu redzi…
10 lietas, ko, iespējams, vēl nezini par savu redzi…

Acis mums ļauj izmantot vienu no mūsu maņām- redzi. Ikdienā pat nepietiek vaļas brīžu, lai aizdomātos, cik gan daudz mūsu acīm jāspēj paveikt un ieraudzīt! Skaistas zilas, zaļas, brūnas... acis un to spējas vien nebeidz pārsteigt. Tādēļ, lūk, esam apkopojuši nelielu daļiņu neiedomājami interesantu faktu par to, ko tad mūsu acis spēj!

 

 

  1. Kas nosaka, kādā krāsā būs Jūsu acis? Ja vienam no vecākiem acu varavīksnenes ir zilā krāsā, bet otram- brūnas, tad visticamāk bērnam būs brūnas, jo tā ir ģenētiski dominējošā krāsa.

  2. Acis ir pārsteidzošas, tās spēj atšķirt līdz pat 10 miljonus krāsu toņu. Iedomājies? Turklāt cilvēka acs spēj atšķirt 500 pelēkās krāsas toņus. Un, lai gan mūsu acis tik daudz spēj, ultravioleto un infrasarkano gaismu cilvēka acis nevar saredzēt, toties kukaiņi gan var.

  3. Vai ir nācies redzēt skropstas, kas izaug pat 30 metru garas? Jā, tieši tik liels garums sanāk, ja saskaitām visu to skropstu garumu, kas mums izaug dzīves laikā!

  4. Aptuveni 80% no tā, ko uztveram, mēs uztveram ar acīm. 80% no mūsu atmiņas veido attēli, jo acs spēj uztver informāciju par krāsu, kustību objektiem, dziļumu, attālumu un formu.

  5. Visaktīvākie muskuļi cilvēka ķermenī nav kāju muskuļi, pat ne roku…, bet tieši acu muskuļi.

  6. Jaundzimušie raud bez asarām. Šo parādību vecāki novēro bērna pirmajā dzīves mēnesī un ir pārsteigti- kā, mazulis raud bez asarām? Iemesls tam ir gluži vienkāršs- asaru dziedzeris ikvienam sāk funkcionēt ap otro dzīves mēnesi!

  7. Normāla mūža garumā mūsu acis redz teju 24 miljonus attēlu no mūsu apkārtesošās pasaules.

  8. Smēķēšana ietekmē redzi, pasliktinot redzamību nakts laikā. Toties, ēdot aizvien vairāk mellenes un burkānus, to sastāvā esošās vērtīgās vielas palīdz mūsu acīm labāk adaptēties un pielāgoties redzamībai tumsā.

  9. Mūsu redzes lauks tumsā pieaug par apmēram 10%, jo acs zīlīte, reaģējot uz gaismas trūkumu, izplešas krietni lielāka.

  10. Vīrieši spējot izlasīt smalkāku druku nekā sievietes, toties sievietēm dzirde esot labāka! Un vēl- ļaudis par 25% lēnāk lasa tekstu, kas redzams datora ekrānā, nekā uz papīra.


- Raksta saturā izmantota informācija no ārzemju medicīnas un veselības portālu ziņām.

Rakstu pievienoja
 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022