Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / 10 lietas, ko, iespējams, vēl nezini par savu redzi…
10 lietas, ko, iespējams, vēl nezini par savu redzi…

Acis mums ļauj izmantot vienu no mūsu maņām- redzi. Ikdienā pat nepietiek vaļas brīžu, lai aizdomātos, cik gan daudz mūsu acīm jāspēj paveikt un ieraudzīt! Skaistas zilas, zaļas, brūnas... acis un to spējas vien nebeidz pārsteigt. Tādēļ, lūk, esam apkopojuši nelielu daļiņu neiedomājami interesantu faktu par to, ko tad mūsu acis spēj!

 

 

  1. Kas nosaka, kādā krāsā būs Jūsu acis? Ja vienam no vecākiem acu varavīksnenes ir zilā krāsā, bet otram- brūnas, tad visticamāk bērnam būs brūnas, jo tā ir ģenētiski dominējošā krāsa.

  2. Acis ir pārsteidzošas, tās spēj atšķirt līdz pat 10 miljonus krāsu toņu. Iedomājies? Turklāt cilvēka acs spēj atšķirt 500 pelēkās krāsas toņus. Un, lai gan mūsu acis tik daudz spēj, ultravioleto un infrasarkano gaismu cilvēka acis nevar saredzēt, toties kukaiņi gan var.

  3. Vai ir nācies redzēt skropstas, kas izaug pat 30 metru garas? Jā, tieši tik liels garums sanāk, ja saskaitām visu to skropstu garumu, kas mums izaug dzīves laikā!

  4. Aptuveni 80% no tā, ko uztveram, mēs uztveram ar acīm. 80% no mūsu atmiņas veido attēli, jo acs spēj uztver informāciju par krāsu, kustību objektiem, dziļumu, attālumu un formu.

  5. Visaktīvākie muskuļi cilvēka ķermenī nav kāju muskuļi, pat ne roku…, bet tieši acu muskuļi.

  6. Jaundzimušie raud bez asarām. Šo parādību vecāki novēro bērna pirmajā dzīves mēnesī un ir pārsteigti- kā, mazulis raud bez asarām? Iemesls tam ir gluži vienkāršs- asaru dziedzeris ikvienam sāk funkcionēt ap otro dzīves mēnesi!

  7. Normāla mūža garumā mūsu acis redz teju 24 miljonus attēlu no mūsu apkārtesošās pasaules.

  8. Smēķēšana ietekmē redzi, pasliktinot redzamību nakts laikā. Toties, ēdot aizvien vairāk mellenes un burkānus, to sastāvā esošās vērtīgās vielas palīdz mūsu acīm labāk adaptēties un pielāgoties redzamībai tumsā.

  9. Mūsu redzes lauks tumsā pieaug par apmēram 10%, jo acs zīlīte, reaģējot uz gaismas trūkumu, izplešas krietni lielāka.

  10. Vīrieši spējot izlasīt smalkāku druku nekā sievietes, toties sievietēm dzirde esot labāka! Un vēl- ļaudis par 25% lēnāk lasa tekstu, kas redzams datora ekrānā, nekā uz papīra.


- Raksta saturā izmantota informācija no ārzemju medicīnas un veselības portālu ziņām.

Rakstu pievienoja
 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017