Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Lai brilles kalpotu ilgāk jeb 10 padomi briļļu kopšanā
Lai brilles kalpotu ilgāk jeb 10 padomi briļļu kopšanā

 

Lai brilles kalpotu ilgāk, tām gluži kā smalkam mehānismam, nepieciešama rūpīga apiešanās un regulāra apkope. Brilles nav ikdienas pirkums un, vismaz iegādes brīdī apzināmies, ka tās ir saudzējamas. Pierodot pie tām, piemirstas, ka brilles prasa uzmanīgu izturēšanos. Tādēļ atgādinām dažas vienkāršas patiesības, kas Jūsu brillēm palīdzēs pagarināt mūžu...
 
1) Noņemot brilles no acīm, lieciet tās uzreiz futrālī, nevis uz galda vai kur citur. Tas pasargās brilles no mehāniskiem bojājumiem, piemēram, briļļu lēcu skrāpējumiem vai briļļu ietvara deformēšanas, kaut ko uzliekot tām virsū. Vislabāk, ja futrālī vienmēr ir mikrošķiedras drāniņa, lai vajadzīgajā mirklī- žvikt, notraukt uz briļļu lēcām esošos netīrumus.
 
2) Liekot un ņemot brilles no acīm, turiet tās aiz abām briļļu ietvara kājiņām! Citādi tās kļūs vaļīgas, briļļu ietvars var deformēties, briļļu lēcas “leks ārā” no ietvara, vai pat vēl briesmīgāk- briļļu kājiņas var lūzt!
 
3) Sapņus labi redzam arī bez brillēm! :) Vakara cēlienu pavadot pie televizora vai grāmatas, pirms gulētiešanas atceramies noņemt brilles, lai aizmiegot tās netiktu deformētas. Tā tiek izjaukta briļļu ģeometrija, ko vēlāk grūti labot pat optiķim.
 
4) Brilles mīl tīrību. Tīrot briļļu lēcas, neturiet brilles aiz kājiņām, bet gan uzmanīgi satveriet pašu briļļu ietvaru un tad tīriet! Optikas salonos iespējams iegādāties arī speciālos briļļu kopšanas komplektus- mazus skrūvgriezīšus, lai pieskrūvētu vaļīgās skrūvītes, mikrošķiedras drāniņas un briļļu lēcu tīrīšanas līdzekļus. Pielietojam šo komplektu 1-2 reizes nedēļā, lai saglabātu brilles tīras.
 
5) Ziepjūdens- pirmā palīdzība ļoti netīrām un noputējušām brillēm. Tekošs ūdens no brillēm aizskalos lielākos netīrumus un putekļus, bet pēc tam brilles nospodrinām, izmantojot briļļu lēcu kopšanas līdzekļus un mikrošķiedras drāniņu.
 
6) Metam malā kaitīgo ieradumu- brilles slaucīt, kur nu pagadās, kaut tas šķiet ļoti ērti un nekaitīgi! Krekla malā, šallē vai svārkos... :) Tā briļļu lēcas var iedzīvoties skrāpējumos un netīrumos, kas nebūt nav vajadzīgs!
 
7) Diemžēl, pagaidām nav radītas briļļu lēcas, kas ir 100% izturīgas pret skrāpējumiem. Tomēr, pirms briļļu iegādes, redzes speciālists vai optikas salona konsultants piedāvās piemērotākās briļļu lēcas ar pārklājumiem, kas pagarinās briļļu mūžu- padarīs izturīgākas pret skrambām. Ņemiet vērā speciālista viedokli!
 
8) Neatstājiet savas brilles vai saulesbrilles uz mašīnas paneļa vai automašīnā karstās vasaras dienās-un arī aukstā laikā! Karstums un saules stari var radīt bojājumus gan briļļu ietvaram, to sakausējot, gan briļļu lēcu klājumiem- lēcas var sasprēgāt. Tāpat liels aukstums nav draudzīgs Jūsu brillēm - aukstumā gan briļļu ietvars, gan lēcas kļūst trauslākas un dažkārt mēdz plīst!
 
9) Pienāk brīdis, kad šķiet- brilles sejai tik labi vairs nepieguļ, un briļļu kājiņas nedaudz deformējušās... Laiks brilles nest pie optikas meistara jeb optiķa, kas pielocīs briļļu kājiņas un nomainīs deguna balstus. Ja būs nepieciešams, tās tiks atbrīvotas arī no netīrumiem, kas laika gaitā uzkrājušies grūti tīrāmās vietās, ievietojot brilles speciālā tīrīšanas ierīcē ar ultraskaņu.
 
10) Nedz brilles, nedz saulesbrilles neizmantojiet par savdabīgu matu stīpu! Tā darot, brillēm tiek nodarīts tāds pat kaitējums kā otrajā ieteikumā- briļļu kājiņas izstaipīsies, un vienā brīdī sāksiet just- brilles slīd no degungala! Redzēšana kļūs nekvalitatīva un nemitīgi šļūkošās acenes nokaitinās pat vismierīgākos briļļu valkātājus...
Rakstu pievienoja
 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022