Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Lai brilles kalpotu ilgāk jeb 10 padomi briļļu kopšanā
Lai brilles kalpotu ilgāk jeb 10 padomi briļļu kopšanā

 

Lai brilles kalpotu ilgāk, tām gluži kā smalkam mehānismam, nepieciešama rūpīga apiešanās un regulāra apkope. Brilles nav ikdienas pirkums un, vismaz iegādes brīdī apzināmies, ka tās ir saudzējamas. Pierodot pie tām, piemirstas, ka brilles prasa uzmanīgu izturēšanos. Tādēļ atgādinām dažas vienkāršas patiesības, kas Jūsu brillēm palīdzēs pagarināt mūžu...
 
1) Noņemot brilles no acīm, lieciet tās uzreiz futrālī, nevis uz galda vai kur citur. Tas pasargās brilles no mehāniskiem bojājumiem, piemēram, briļļu lēcu skrāpējumiem vai briļļu ietvara deformēšanas, kaut ko uzliekot tām virsū. Vislabāk, ja futrālī vienmēr ir mikrošķiedras drāniņa, lai vajadzīgajā mirklī- žvikt, notraukt uz briļļu lēcām esošos netīrumus.
 
2) Liekot un ņemot brilles no acīm, turiet tās aiz abām briļļu ietvara kājiņām! Citādi tās kļūs vaļīgas, briļļu ietvars var deformēties, briļļu lēcas “leks ārā” no ietvara, vai pat vēl briesmīgāk- briļļu kājiņas var lūzt!
 
3) Sapņus labi redzam arī bez brillēm! :) Vakara cēlienu pavadot pie televizora vai grāmatas, pirms gulētiešanas atceramies noņemt brilles, lai aizmiegot tās netiktu deformētas. Tā tiek izjaukta briļļu ģeometrija, ko vēlāk grūti labot pat optiķim.
 
4) Brilles mīl tīrību. Tīrot briļļu lēcas, neturiet brilles aiz kājiņām, bet gan uzmanīgi satveriet pašu briļļu ietvaru un tad tīriet! Optikas salonos iespējams iegādāties arī speciālos briļļu kopšanas komplektus- mazus skrūvgriezīšus, lai pieskrūvētu vaļīgās skrūvītes, mikrošķiedras drāniņas un briļļu lēcu tīrīšanas līdzekļus. Pielietojam šo komplektu 1-2 reizes nedēļā, lai saglabātu brilles tīras.
 
5) Ziepjūdens- pirmā palīdzība ļoti netīrām un noputējušām brillēm. Tekošs ūdens no brillēm aizskalos lielākos netīrumus un putekļus, bet pēc tam brilles nospodrinām, izmantojot briļļu lēcu kopšanas līdzekļus un mikrošķiedras drāniņu.
 
6) Metam malā kaitīgo ieradumu- brilles slaucīt, kur nu pagadās, kaut tas šķiet ļoti ērti un nekaitīgi! Krekla malā, šallē vai svārkos... :) Tā briļļu lēcas var iedzīvoties skrāpējumos un netīrumos, kas nebūt nav vajadzīgs!
 
7) Diemžēl, pagaidām nav radītas briļļu lēcas, kas ir 100% izturīgas pret skrāpējumiem. Tomēr, pirms briļļu iegādes, redzes speciālists vai optikas salona konsultants piedāvās piemērotākās briļļu lēcas ar pārklājumiem, kas pagarinās briļļu mūžu- padarīs izturīgākas pret skrambām. Ņemiet vērā speciālista viedokli!
 
8) Neatstājiet savas brilles vai saulesbrilles uz mašīnas paneļa vai automašīnā karstās vasaras dienās-un arī aukstā laikā! Karstums un saules stari var radīt bojājumus gan briļļu ietvaram, to sakausējot, gan briļļu lēcu klājumiem- lēcas var sasprēgāt. Tāpat liels aukstums nav draudzīgs Jūsu brillēm - aukstumā gan briļļu ietvars, gan lēcas kļūst trauslākas un dažkārt mēdz plīst!
 
9) Pienāk brīdis, kad šķiet- brilles sejai tik labi vairs nepieguļ, un briļļu kājiņas nedaudz deformējušās... Laiks brilles nest pie optikas meistara jeb optiķa, kas pielocīs briļļu kājiņas un nomainīs deguna balstus. Ja būs nepieciešams, tās tiks atbrīvotas arī no netīrumiem, kas laika gaitā uzkrājušies grūti tīrāmās vietās, ievietojot brilles speciālā tīrīšanas ierīcē ar ultraskaņu.
 
10) Nedz brilles, nedz saulesbrilles neizmantojiet par savdabīgu matu stīpu! Tā darot, brillēm tiek nodarīts tāds pat kaitējums kā otrajā ieteikumā- briļļu kājiņas izstaipīsies, un vienā brīdī sāksiet just- brilles slīd no degungala! Redzēšana kļūs nekvalitatīva un nemitīgi šļūkošās acenes nokaitinās pat vismierīgākos briļļu valkātājus...
Rakstu pievienoja
 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017