Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Optometrists vai acu ārsts- pie kura speciālista doties?
Optometrists vai acu ārsts- pie kura speciālista doties?

Pēc brillēm un kontaktlēcām- pie optometrista!

Optometrists ir primārais redzes aprūpes speciālists, kurš speciāli aprīkotā kabinetā pacientam novērtē redzes asumu, nosaka redzes sistēmas traucējumus un, ja nepieciešams, izraksta pacientam recepti briļļu iegādei! Pie optometrista varēsiet uzzināt, kādas kontaktlēcas būtu ieteicamas tieši Jums, kā arī iemācīties, kā tās lietot un kopt.
Vizītes laikā optometrists novērtēs acs ārējās un iekšējās anatomiskās struktūras, taču, ja speciālistam rodas aizdomas par kādu acs saslimšanu (piemēram, glaukomu, kataraktu), pacientu nosūta pārbaudīt acu veselību pie acu ārsta, kura uzdevums ir uzstādīt diagnozi un lemt par turpmāko ārstēšanu.
 
Pie optometrista noteikti neiztikt bez acu spiediena mērīšanas, ko veicam ar bezkontakta acu spiediena mērītāju- pavisam nesāpīgs un ātrs process! Acu spiediena kontrole vismaz reizi gadā īpaši nepieciešama cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma un ļaudīm, kuri ir tuvi radinieki glaukomas slimniekiem, jo ilgstoši paaugstināts acu spiediens var izraisīt neatgriezenisku redzes nerva bojājumu, kas noved pat pie redzes zuduma.
 
Optometrists palīdzēs atrisināt cilvēka tālredzības, tuvredzības, astigmātisma, akomodācijas un presbiopijas vecuma problēmas, kā arī konsultēs pacientus ar redzes ergonomiku saistītos jautājumos. Taču jāatceras- optometrists neārstē acu slimības un tāpat neizraksta acs veselībai nepieciešamos medikamentus, jo šis jau ir acu ārsta „lauciņš”!

Kad uzmeklēt acu ārstu?
Savukārt oftalmologs jeb acu ārsts ir specializējies acu un redzes sistēmas medicīniskā un ķirurģiskā aprūpē. Oftalmologs ārstē acu slimības un ievainojumus (piemēram, ja acī iekļuvis svešķermenis- dzelzs skaidiņas, stikla gabaliņš utml.), izraksta medikamentus, kā arī diagnosticē dažādu vispārējo organisma slimību izraisītās redzes sistēmas komplikācijas. Piemēram, ja pacients sirgst ar cukura diabētu, oftalmologs iepilina acīs speciālu medikamentu, kas paplašina acs zīlīti, lai varētu rūpīgi izmeklēt acs tīkleni. Līdzīgi kā optometrists, arī acu ārsts var pārbaudīt redzi un izrakstīt brilles, taču redzes koriģēšana nav acu ārsta pamatuzdevums.

Mūsdienīgi aprīkotā acu ārsta kabinetā ieraudzīsiet specifisku aparatūru, kas palīdz darbā, jo ļauj veikt papildus izmeklējumus acu slimību gadījumos, piemēram, novērot redzes lauka izmaiņas, ja pacientam ir glaukoma.
 
Kurš rūpējas par manu briļļu izgatavošanu?
Optiķis ir tieši tas cilvēks, kurš rūpējas par briļļu izgatavošanu, ņemot vērā redzes aprūpes speciālista izrakstīto recepti. Šis darbs ir tehnisks un precīzs, taču, lai gan lielāko darba dienu pavada, izgatavojot brilles, optiķis konsultē arīdzan par pareizu briļļu lietošanu... Taču jāteic, ka šo profesiju Latvijā nav iespējams apgūt nevienā izglītības iestādē, jo prasmes iemācās pie amata meistariem!
Optiķus mēdz dēvēt pavisam vienkārši- par briļļu meistariem, kuri izgatavo optometrista vai acu ārsta izrakstītās brilles klienta izvēlētajā ietvarā, un var piedalīties ar padomu par briļļu lēcu izvēli.
Rakstu pievienoja
 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017