Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Daži būtiski soļi labu saulesbriļļu izvēlē
Daži būtiski soļi labu saulesbriļļu izvēlē

Pavasaris jau priecē ar vareniem saulesstariem, un nu sākam izvēlēties ko pavasarīgāku gan apģērbā, gan aksesuāros. Viens no vajadzīgajiem aksesuāriem ir saulesbrilles, kas ir ne vien fantastiska lietiņa stila akcentēšanai, bet arī neatņemams palīgs acu aizsardzībā un redzes komforta uzlabošanā, ja vien esam pareizi tās izvēlējušies!

Vispirms- pārliecinies, vai saulesbrillēm ir UV staru filtrs! Saulesbrilles par kārdinoši lētu cenu, iespējams, nepasargās acis.

Optikas salonu Metropole optometriste Līva Strade norāda- pirms tveram un iegādājamies sev tīkamas saulesbrilles, noskaidrojiet un pārbaudiet– vai tām patiešām ir aizsardzība pret kaitīgajiem UV stariem! Ultravioletie jeb UV stari cilvēka acij nav redzami, tomēr tie spēj iekļūt līdz acs tīklenei un ietekmēt tās bio-procesus. Pat, ja tos neredzam, nevaram noliegt UV staru ietekmi uz mūsu acīm, jo šie stari var ietekmēt un radīt acs lēcas apduļķošanos, ietekmēt kataraktas attīstības procesu un pat radīt tīklenes apdegumus, ja tieši un ilgstoši skatāmies uz sauli! Un ja nu mūsu kārotajām saulesbrillēm šī aizsardzība nav iestrādāta, kas mēdz gadīties ar brillēm par “kārdinoši nedārgu cenu”, ja saprotat, ko ar to domāju, tad no šādu saulesbriļļu valkāšanas būs vairāk ļaunuma nekā labuma! Fizioloģiski ir iekārtots tā, ka tumsā acs zīlīte paplašinās, lai tajā nonāktu vairāk gaismas un varētu saredzēt. Arī saulesbrilles tonētā briļļu lēca rada šo pašu tumsas efektu. Kas notiek tālāk? Kā jau norādīju, aptumšojot vidi jeb uzliekot saulesbrilles uz acīm, acs zīlīte paplašinās, līdz ar to, acī iekļūst vairāk gaismas.
Un ja nu saulesbrilles ir bez īpašā UV staru aizsardzības filtra, rezultātā acī nonāk krietni vairāk kaitīgo staru nekā tad, ja šīs saulesbrilles uz acīm nebūtu liktas vispār! Jo arī pašai acij piemīt aizsargmehānisms- spožā gaismā acs zīlīte sašaurinās, cenšoties nepieļaut tik intensīvu gaismas staru iekļūšanu acī. Kontaktlēcu lietotāji nevar snaust, arī jums ir nepieciešamas saulesbrilles, jo kontaktlēcas nepasargā visu aci no UV stariem!

Zini, kā saulesbrilles lietosi! Sportistiem, ikdienas valkāšanai paredzētas, vai, piemēram, makšķernieku brillēm ir atšķirīgas priekšrocības.
Lemjot par saulesbriļļu iegādi, ir jāsaprot, kurp, uz acīm uzliekot, ar tām dosies? Jeb precīzāk– kādam nolūkam saulesbrilles paredzētas – vai vienkāršai ikdienas lietošanai, vai tomēr kādai sportiskākai aktivitātei, jo ir svarīgi, lai brilles stabili “sēdētu” uz deguna. Un, viennozīmīgi, tās lietotājam ir ērti un patīkami šīs brilles lietot, lai briļļu kājiņas nespiestu aiz ausīm, lai būtu piemērota forma – tā, lai saules stariem nebūtu tik viegli nonākt acī pa kādu nenosegtāku sejas daļu. Piemēram, ļoti tālu no pieres esošas saulesbrilles vai pārāk mazas brillītes nedos pilnvērtīgu aizsardzību, jo saules stari apspīdēs acis gar briļļu malām un būs diskomforts. Īpaši svarīgi sportistiem, piemēram, kalnu slēpotājiem vai riteņbraucējiem, lai saulesbrilles nosegtu actiņu no visām pusēm. Autovadītājiem, makšķerniekiem un vienkārši aktīviem cilvēkiem noteikti iesaku polarizēto klājumu, kurš noņems lieko atspīdumu, lai bilde kļūtu vēl skaidrāka un saprotamāka.
Lielākoties informācija gan par UV aizsardzību, gan polarizētā klājuma esamību ir atrodama uz saulesbrilles uzlīmētas nelielas informatīvās lapiņas un profesionālos optikas salonos šīs saulesbrilles vienmēr jau būs ar UV aizsargfiltru. Bažīgāk, ja pirksiet saulesbrilles, piemēram, bižutērijas vai apģērbu veikalā, jo neviens nevarēs garantēt, ka saulesbrilles patiesi aizsargās acis no kaitīgā starojuma. Šīs brilles tomēr jāaiznes uz jebkuru optikas salonu un jālūdz optikas speciālistam pārbaudīt, vai brillēm ir aizsargfiltrs. Tas paveicams pavisam ātri ar īpašas mērierīces palīdzību un turklāt bez jebkādas papildus maksas!

Izvēlies, kāda materiāla briļļu lēcas atbildīs Tavām prasībām! Plastikāts vai stikls – tas ir no svara!
Piedāvāju vienkārši izzināt, ar kādām briļļu lēcām saulesbrilles ir pieejamas! Tas palīdzēs saprast, kādas ir Tavām vēlmēm visatbilstošākās. Tātad:
- Visplašāk izmantotās ir plastikāta briļļu lēcas, jo tās ir ievērojami vieglākas, salīdzinājumā ar stikla lēcām, līdz ar to- lielāka komforta un viegluma sajūta. Krāsu gamma ir neierobežota, jo vari izvēlēties– kādu vien sirds kāro!
- Stikla briļļu lēcas, lai gan svara ziņā smagākas un trauslākas par plastikātu, tās nodrošina labāku optiku, ir izturīgākas pret skrāpējumiem, līdz ar to pagarinās saulesbriļļu kalpošanas ilgums.
- Aktīviem cilvēkiem, to skaitā bērniem, piemērotāks variants ir polikarbonāta briļļu lēcas, jo šī materiāla lēcas ir visizturīgākās – nav jāuztraucas par saplīšanas draudiem nokrišanas gadījumā. Kā arī, ja lemjat par labu saulesbriļļu ar optiskajiem stiprumiem izgatavošanai, polikarbonāta lēcas būs vieglākas un plānākas par ierastajām plastikāta lēcām.
- Ja ikdienā redzes koriģēšanai Jums ir izrakstītas optiskās brilles, iespējams, Jums patiks brilles ar fotohromām briļļu lēcām – telpās tās izskatās gluži kā ierastas optiskās brilles, bet, izejot saules gaismā, tās iegūst kārtīgu tonējumu, pasargājot jūs no spilgtās gaismas. Īpaši piemērotas cilvēkiem ar pret saules gaismu jūtīgām acīm!

Pārvērt optiskās brilles par saulesbrillēm! Mēdz būt tā, ka standarta saulesbriļļu klāstā neatrodat meklēto.
Cik bieži mēdzam teikt, ka nevaram atrast piemērotas kurpes! Un mēdz būt arī tā, ka grūti izlemt sajūtās, kuras tad ir tās manas īstās saulesbrilles… Bet, lūk, optisko briļļu ietvars, kas iegūlies blakus plauktā šķiet, būtu perfektas formas un izskata saulesbrilles! Jā, arī optiskās brilles pārvērst par saulesbrillēm mūsdienās ir tīrais nieks. Šo efektu panāk optikas meistars jeb optiķis, ar optikas krāsām tonējot briļļu lēcas. Te atkal ir iespēja izvēlēties no vairākiem piedāvātiem toņu paraugiem, kādā krāsā briļļu lēcas Jums patiks vislabāk! Jūsu acu vasaras ietērps jeb saulesbrilles var būt arī ar optiskajiem stiprumiem. Tomēr uzreiz brīdinu, ir iespējami nelieli ierobežojumi briļļu ietvaru izvēlē, jo tieši tāpat kā izgatavojot optiskās brilles, tiek ņemts vērā optiskais stiprums, starpzīlīšu attālums un citi specifiskie redzes parametri, tostarp pievēršot īpašu uzmanību briļļu ietvara liekumam.

Lai mums visiem mirdzošs un saulstariem piepildīts pavasaris! :)

Rakstu pievienoja
Līva Strade
optometriste optikas salonā "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017