Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Vai Tu zini, ko pilini savās acīs?
Vai Tu zini, ko pilini savās acīs?

Putekļi, skropsta, smilšu grauds, kas iekritis acīs rada mums nepatīkamas sajūtas, acs asarošanu. Šajā mirklī gribas pēc iespējas ātrāk kairinātāju no acs dabūt ārā, un tveram pēc pirmajiem acu pilieniem, lai kaut kā atvieglotu situāciju. Un dažreiz pat nezinām, kādam mērķim pilieni paredzēti, vai piemirstam, ka rokas, piemēram, pēc smilšainiem dārza darbiem pirms pilināšanas ir jānomazgā!

Dažos īsos un zināšanai lietderīgos padomos par pilieniem un pilināšanu acīs dalās optometriste optikas salonos Metropole Zane Kaužena.

“Lai nekaitētu acīm, visupirms ir jāatceras, ka pilieni galvenokārt iedalās divās grupās: mākslīgās asaras tiek lietotas profilakses nolūkos, lai mitrinātu acis vai izskalotu svešķermeni un acu pilieni, kurus lieto dažādu acu kaišu ārstēšanai. Tāpat, ne velti acu ārsta vai optometrista kabinetos speciālisti lieku reizi atgādina, kā pareizi veikt pilināšanu, lai tie iedarbotos visefektīvāk”, atgādina Z.Kaužena.

 

 

 

1. Pirms pilienu lietošanas, rūpīgi nomazgājiet rokas ar ziepēm un siltu ūdeni. Noslaukiet sausas tīrā dvielī!
2. Atrodiet ērtu pozu guļus vai pie spoguļa, lai labāk redzat, kur jāpilina!
3. Atlieciet galvu nedaudz atpakaļ.
4. Ar rādītājpirkstu atvelciet apakšējo plakstiņu, izveidojiet nelielu spraugu starp aci un apakšējo plakstiņu. Paskatieties uz augšu!
5. Iepiliniet 1 – 2 pilienus uz acs. Tikai esie uzmanīgi- nepieskarieties acij ar pilienu pudelīti!
6. Atlaižam apakšējo plakstu un mierīgi aizveram actiņu ciet vismaz uz 30 sekundēm, lai šķidrums vienmērīgi izklāt visu acs virsmu. Ar pirkstu viegli piespiežam uz acs stūrīti deguna pusē. Ar sausu kabatas lakatiņu varam nosusināt lieko.
7. Pēc pilināšanas noteikti nomazgājiet rokas!
 

Vēl dažas būtiskas lietas, ko vēlamies Tev atgādināt...  

  • NEKAD nedodiet citiem īpaši Jums nozīmētos pilienus pat tad, ja simptomi ir līdzīgi!
  • Pirms acu pilienu lietošanas, rūpīgi apskaties, kādam mērķim tie paredzēti, izlasot lietošanas instrukciju!
  • Ja lietojat vairākus pilienu veidus un/vai citus medikamentus, pajautājiet savam ārstam vai farmaceitam, vai to lietošana sader. Ja vienlaikus jālieto vairāki medikamenti acīm, jāievēro vismaz 10 minūšu intervāls – vispirms lietojiet acu pilienus, un tikai pēc tam ziedes, ja tāds ārsts ir izrakstījis.
  • Ja acu pilieni satur konservantus, tos pēc pirmās atvēršanas var lietot no 1 mēnesi!
  • Acu pilieni, kas satur vienreizēju devu, nesatur konservantus, tādēļ šādi flakoni jāizlieto 24 h laikā pēc atvēršanas.
  • Acu pilieni, kas satur konservantus, var bojāt mīkstās kontaktlēcas. Bet pilienus bez konservantiem var droši lietot kopā ar kontaktlēcām.
  • Mitrinošos acu gēlus un ziedes nedrīkst lietot kopā ar kontaktlēcām!  
Rakstu pievienoja
Zane Kaužena
optometriste optikas salonos "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022