Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Vai Tu zini, ko pilini savās acīs?
Vai Tu zini, ko pilini savās acīs?

Putekļi, skropsta, smilšu grauds, kas iekritis acīs rada mums nepatīkamas sajūtas, acs asarošanu. Šajā mirklī gribas pēc iespējas ātrāk kairinātāju no acs dabūt ārā, un tveram pēc pirmajiem acu pilieniem, lai kaut kā atvieglotu situāciju. Un dažreiz pat nezinām, kādam mērķim pilieni paredzēti, vai piemirstam, ka rokas, piemēram, pēc smilšainiem dārza darbiem pirms pilināšanas ir jānomazgā!

Dažos īsos un zināšanai lietderīgos padomos par pilieniem un pilināšanu acīs dalās optometriste optikas salonos Metropole Zane Kaužena.

“Lai nekaitētu acīm, visupirms ir jāatceras, ka pilieni galvenokārt iedalās divās grupās: mākslīgās asaras tiek lietotas profilakses nolūkos, lai mitrinātu acis vai izskalotu svešķermeni un acu pilieni, kurus lieto dažādu acu kaišu ārstēšanai. Tāpat, ne velti acu ārsta vai optometrista kabinetos speciālisti lieku reizi atgādina, kā pareizi veikt pilināšanu, lai tie iedarbotos visefektīvāk”, atgādina Z.Kaužena.

 

 

 

1. Pirms pilienu lietošanas, rūpīgi nomazgājiet rokas ar ziepēm un siltu ūdeni. Noslaukiet sausas tīrā dvielī!
2. Atrodiet ērtu pozu guļus vai pie spoguļa, lai labāk redzat, kur jāpilina!
3. Atlieciet galvu nedaudz atpakaļ.
4. Ar rādītājpirkstu atvelciet apakšējo plakstiņu, izveidojiet nelielu spraugu starp aci un apakšējo plakstiņu. Paskatieties uz augšu!
5. Iepiliniet 1 – 2 pilienus uz acs. Tikai esie uzmanīgi- nepieskarieties acij ar pilienu pudelīti!
6. Atlaižam apakšējo plakstu un mierīgi aizveram actiņu ciet vismaz uz 30 sekundēm, lai šķidrums vienmērīgi izklāt visu acs virsmu. Ar pirkstu viegli piespiežam uz acs stūrīti deguna pusē. Ar sausu kabatas lakatiņu varam nosusināt lieko.
7. Pēc pilināšanas noteikti nomazgājiet rokas!
 

Vēl dažas būtiskas lietas, ko vēlamies Tev atgādināt...  

  • NEKAD nedodiet citiem īpaši Jums nozīmētos pilienus pat tad, ja simptomi ir līdzīgi!
  • Pirms acu pilienu lietošanas, rūpīgi apskaties, kādam mērķim tie paredzēti, izlasot lietošanas instrukciju!
  • Ja lietojat vairākus pilienu veidus un/vai citus medikamentus, pajautājiet savam ārstam vai farmaceitam, vai to lietošana sader. Ja vienlaikus jālieto vairāki medikamenti acīm, jāievēro vismaz 10 minūšu intervāls – vispirms lietojiet acu pilienus, un tikai pēc tam ziedes, ja tāds ārsts ir izrakstījis.
  • Ja acu pilieni satur konservantus, tos pēc pirmās atvēršanas var lietot no 1 mēnesi!
  • Acu pilieni, kas satur vienreizēju devu, nesatur konservantus, tādēļ šādi flakoni jāizlieto 24 h laikā pēc atvēršanas.
  • Acu pilieni, kas satur konservantus, var bojāt mīkstās kontaktlēcas. Bet pilienus bez konservantiem var droši lietot kopā ar kontaktlēcām.
  • Mitrinošos acu gēlus un ziedes nedrīkst lietot kopā ar kontaktlēcām!  
Rakstu pievienoja
Zane Kaužena
optometriste optikas salonos "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Pasargā acis no saules kaitīgās ietekmes ar atbilstošām brillēm
Sākoties pavasarim, kad saule mūs lutina arvien biežāk, ne visi aizdomājas par saules kaitīgo pusi – ultravioleto (UV*) starojumu un to, kā sevi no tā pasargāt. Ne velti vasarās laika ziņās cilvēkus brīdina un pat aicina atturēties no uzturēšanās tiešos saules staros konkrētos dienas laikos tieši augstā UV starojuma dēļ. Taču jāņem vērā, ka UV stari pie mums nonāk ne tikai vasarā un ne tikai saulainā laikā.
Lasīt vairāk
Regulāras pārbaudes – veselas redzes garants
Tieši tāpat kā ārsti iesaka regulāri veikt vispārējo veselības pārbaudi (piem., asins analīzes, asinsspiediena kontrole u.c.), arī redzi vēlams pārbaudīt regulāri. Pat tad, kad it kā nav sūdzību, profilaktiskas pārbaudes var aizkavēt vai pat novērst nopietnas acu saslimšanas nākotnē.
Lasīt vairāk
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017