Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Vai Tu zini, ko pilini savās acīs?
Vai Tu zini, ko pilini savās acīs?

Putekļi, skropsta, smilšu grauds, kas iekritis acīs rada mums nepatīkamas sajūtas, acs asarošanu. Šajā mirklī gribas pēc iespējas ātrāk kairinātāju no acs dabūt ārā, un tveram pēc pirmajiem acu pilieniem, lai kaut kā atvieglotu situāciju. Un dažreiz pat nezinām, kādam mērķim pilieni paredzēti, vai piemirstam, ka rokas, piemēram, pēc smilšainiem dārza darbiem pirms pilināšanas ir jānomazgā!

Dažos īsos un zināšanai lietderīgos padomos par pilieniem un pilināšanu acīs dalās optometriste optikas salonos Metropole Zane Kaužena.

“Lai nekaitētu acīm, visupirms ir jāatceras, ka pilieni galvenokārt iedalās divās grupās: mākslīgās asaras tiek lietotas profilakses nolūkos, lai mitrinātu acis vai izskalotu svešķermeni un acu pilieni, kurus lieto dažādu acu kaišu ārstēšanai. Tāpat, ne velti acu ārsta vai optometrista kabinetos speciālisti lieku reizi atgādina, kā pareizi veikt pilināšanu, lai tie iedarbotos visefektīvāk”, atgādina Z.Kaužena.

 

 

 

1. Pirms pilienu lietošanas, rūpīgi nomazgājiet rokas ar ziepēm un siltu ūdeni. Noslaukiet sausas tīrā dvielī!
2. Atrodiet ērtu pozu guļus vai pie spoguļa, lai labāk redzat, kur jāpilina!
3. Atlieciet galvu nedaudz atpakaļ.
4. Ar rādītājpirkstu atvelciet apakšējo plakstiņu, izveidojiet nelielu spraugu starp aci un apakšējo plakstiņu. Paskatieties uz augšu!
5. Iepiliniet 1 – 2 pilienus uz acs. Tikai esie uzmanīgi- nepieskarieties acij ar pilienu pudelīti!
6. Atlaižam apakšējo plakstu un mierīgi aizveram actiņu ciet vismaz uz 30 sekundēm, lai šķidrums vienmērīgi izklāt visu acs virsmu. Ar pirkstu viegli piespiežam uz acs stūrīti deguna pusē. Ar sausu kabatas lakatiņu varam nosusināt lieko.
7. Pēc pilināšanas noteikti nomazgājiet rokas!
 

Vēl dažas būtiskas lietas, ko vēlamies Tev atgādināt...  

  • NEKAD nedodiet citiem īpaši Jums nozīmētos pilienus pat tad, ja simptomi ir līdzīgi!
  • Pirms acu pilienu lietošanas, rūpīgi apskaties, kādam mērķim tie paredzēti, izlasot lietošanas instrukciju!
  • Ja lietojat vairākus pilienu veidus un/vai citus medikamentus, pajautājiet savam ārstam vai farmaceitam, vai to lietošana sader. Ja vienlaikus jālieto vairāki medikamenti acīm, jāievēro vismaz 10 minūšu intervāls – vispirms lietojiet acu pilienus, un tikai pēc tam ziedes, ja tāds ārsts ir izrakstījis.
  • Ja acu pilieni satur konservantus, tos pēc pirmās atvēršanas var lietot no 1 mēnesi!
  • Acu pilieni, kas satur vienreizēju devu, nesatur konservantus, tādēļ šādi flakoni jāizlieto 24 h laikā pēc atvēršanas.
  • Acu pilieni, kas satur konservantus, var bojāt mīkstās kontaktlēcas. Bet pilienus bez konservantiem var droši lietot kopā ar kontaktlēcām.
  • Mitrinošos acu gēlus un ziedes nedrīkst lietot kopā ar kontaktlēcām!  
Rakstu pievienoja
Zane Kaužena
optometriste optikas salonos "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017