Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!

Zane Kaužena, optometriste optikas salonos Metropole

Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!

Agrāk bija ierasts lietot bifokālās brilles, ko vizuāli varam atpazīt pēc neliela „lodziņa”, kas iestrādāts briļļu lēcas apakšējā zonā. Tomēr, attīstoties optikas nozarei, tika radītas brilles, kuru briļļu lēcās nav sadalošās līnijas jeb vizuāli pamanāmais un uzkrītošais „lodziņš” lasīšanai. Tās dēvējam par progresīvajām brillēm un šīm brillēm optiskais stiprums mainās pakāpeniski.

Izvēloties un ikdienā lietojot progresīvās brilles, cilvēks uztver apkārtējo vidi, nesasprindzinot acis. Šīm briļļu lēcām ir pakāpeniska optiskā stipruma pāreja, kas nodrošina labu redzamību jebkurā attālumā. Tātad, ar tām varēs skaidri saskatīt objektus tālumā, tāpat acis lēnām laižot uz leju, attēls būs ass vidējā zonā, un caur lēcas apakšējo daļu varēs lasīt un strādāt tuvumā.

Optikas salonā „Metropole” piedāvājam gan bifokālās brilles, gan jaunās paaudzes – progresīvās brilles. Ir dažādu veidu progresīvās briļļu lēcas. Galvenās atšķirības ir tā saucamā „koridora” platumā. Jo platāks „koridors”, jo ērtāk ir darboties vidējā un tuvā attālumā. Jaunākās paaudzes progresīvajām briļļu lēcām optika ir iestrādāta lēcas iekšpusē – tuvāk acij, līdz ar to, „koridors” ir platāks, vieglāk pierast pie progresīvajām brillēm, ar tām jūtamies komfortablāk.

Īpaši komfortabli progresīvās brilles lietot, strādājot ar datoru, vadot automašīnu, minot krustvārdu mīklas un vienlaicīgi var skatīties arī TV. Izvēloties un lietojot šīs brilles, ir jāievēro dažas to lietošanas nianses – skatoties vēlamajā virzienā, ir jāpagriež galva, nevis kā esam ieraduši – tikai acis. Dabiska redzes komforta nodrošināšanai ir nepieciešams, lai būtu brīvas galvas un acu kustības. Cilvēks, kas lieto lasāmās brilles, vai nelieto brilles nemaz, lasot izmanto vairāk acu kustības, toties, izmantojot progresīvās lēcas, redzes lauks ir šaurāks. Tieši tādēļ, lai redzētu skaidri, ir jākustina arī galva.  

Progresīvo briļļu galvenās priekšrocības:

· Tās dod iespēju skaidri redzēt visos attālumos;

· Tās ir diskrētas, apkārtējiem nemanāmas, jo vizuāli nav redzams „lodziņš”, kāds ierasti ir bifokālajām brillēm.


Nianse, kas jāņem vērā, izvēloties progresīvās brilles:

· Pie progresīvajām brillēm ir jāpierod un ierasti adaptācijas laiks  aizņem 2-3 nedēļas, lai apgūtu to lietošanu, tomēr jāņem vērā, ka pierašanas laiks ir atkarīgs katram cilvēkam individuāli.

 

Rakstu pievienoja
Zane Kaužena
optometriste optikas salonos "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no 2018. gada 6. jūnija līdz 2018. gada 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2022