Zane Kaužena, optometriste optikas salonos Metropole

Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Agrāk bija ierasts lietot bifokālās brilles, ko vizuāli varam atpazīt pēc neliela „lodziņa”, kas iestrādāts briļļu lēcas apakšējā zonā. Tomēr, attīstoties optikas nozarei, tika radītas brilles, kuru briļļu lēcās nav sadalošās līnijas jeb vizuāli pamanāmais un uzkrītošais „lodziņš” lasīšanai. Tās dēvējam par progresīvajām brillēm un šīm brillēm optiskais stiprums mainās pakāpeniski.
Izvēloties un ikdienā lietojot progresīvās brilles, cilvēks uztver apkārtējo vidi, nesasprindzinot acis. Šīm briļļu lēcām ir pakāpeniska optiskā stipruma pāreja, kas nodrošina labu redzamību jebkurā attālumā. Tātad, ar tām varēs skaidri saskatīt objektus tālumā, tāpat acis lēnām laižot uz leju, attēls būs ass vidējā zonā, un caur lēcas apakšējo daļu varēs lasīt un strādāt tuvumā.
Optikas salonā „Metropole” piedāvājam gan bifokālās brilles, gan jaunās paaudzes – progresīvās brilles. Ir dažādu veidu progresīvās briļļu lēcas. Galvenās atšķirības ir tā saucamā „koridora” platumā. Jo platāks „koridors”, jo ērtāk ir darboties vidējā un tuvā attālumā. Jaunākās paaudzes progresīvajām briļļu lēcām optika ir iestrādāta lēcas iekšpusē – tuvāk acij, līdz ar to, „koridors” ir platāks, vieglāk pierast pie progresīvajām brillēm, ar tām jūtamies komfortablāk.
Īpaši komfortabli progresīvās brilles lietot, strādājot ar datoru, vadot automašīnu, minot krustvārdu mīklas un vienlaicīgi var skatīties arī TV. Izvēloties un lietojot šīs brilles, ir jāievēro dažas to lietošanas nianses – skatoties vēlamajā virzienā, ir jāpagriež galva, nevis kā esam ieraduši – tikai acis. Dabiska redzes komforta nodrošināšanai ir nepieciešams, lai būtu brīvas galvas un acu kustības. Cilvēks, kas lieto lasāmās brilles, vai nelieto brilles nemaz, lasot izmanto vairāk acu kustības, toties, izmantojot progresīvās lēcas, redzes lauks ir šaurāks. Tieši tādēļ, lai redzētu skaidri, ir jākustina arī galva.
Progresīvo briļļu galvenās priekšrocības:
· Tās dod iespēju skaidri redzēt visos attālumos;
· Tās ir diskrētas, apkārtējiem nemanāmas, jo vizuāli nav redzams „lodziņš”, kāds ierasti ir bifokālajām brillēm.
Nianse, kas jāņem vērā, izvēloties progresīvās brilles:
· Pie progresīvajām brillēm ir jāpierod un ierasti adaptācijas laiks aizņem 2-3 nedēļas, lai apgūtu to lietošanu, tomēr jāņem vērā, ka pierašanas laiks ir atkarīgs katram cilvēkam individuāli.
|