Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Veicot ikdienas darbus, rūpējies par savu acu aizsardzību!
Veicot ikdienas darbus, rūpējies par savu acu aizsardzību!

Aija Muceniece, vadošā optometriste optikas salonos Metropole

Vasarā, kad šķiet, varam baudīt brīvdienas kļūt bezrūpīgākiem, jāatceras būt uzmanīgiem pašiem un uzmanīt bērnus. Šis ir laiks, kad visvairāk pavadām dažādos āra darbos – pļaujam zāli, griežam krūmu zarus, zāģējam malku un veicam citus darbus. Veicot tos, lietojiet speciālās aizsargbrilles! Nevaram zināt, vai zālājā nav neliels akmens vai stikla gabaliņš, kas, iekļūstot zāles pļāvējā, var „lidot” un traumēt acis. Zāģējot malku vai griežot zarus – neaizsargātā acī var iekļūt skaida vai iedurties zars, radot nopietnus acs ābola bojājumus.
 
 
 
Dažādas acu traumas un pirmā palīdzība
 
Acī iekļuvis svešķermenis (stikla vai metāla šķembas, stiepļu gali utml.), nekavējoties jāmeklē acu ārsta palīdzība! Tikai ārsts spēs pareizi izņemt svešķermeni no acs un nozīmēt nepieciešamo ārstēšanu. Neberziet aci, cenšoties „dabūt ārā” svešķermeni. Ja ceļā pie ārsta rodas sajūta, ka sveškermeņa acī vairs nav, tomēr vizīte pie acu ārsta ir ļoti nepieciešama, lai pārliecinātos, ka acij nav nodarīti bojājumi. Piemēram, radzenes nobrāzumi.
Tāpat, ja pēc metināšanas vai zāģēšanas darbiem, acs ir sarkana, asaro un sāp, pie acu ārsta jādodas nekavējoties, jo bieži vien acī iekļuvusī metāla skaidiņa ir tik neliela, ka ar neapbruņotuaci neredzam vai pat nesajūtam.
 
Acī iedūries zars, nagla, metāla vads vai kas tamlīdzīgs – nemēģiniet to pats izņemt laukā! Nekavējoties dodieties uz tuvāko acu traumu punktu.
 
Trulas traumas gadījumā (saņemts trieciens ar kādu instrumentu, koka gabalu utml.) - turiet pie acs aukstu kompresi, bet nespiedied uz aci. Var pielikt pie acs ledus gabaliņus tīrā kabatlakatiņā. Arī trulas acs traumas gadījumā jādodas pie acu ārsta, lai pārbaudītu, vai nav traumēti acs orbītas kauli vai acs ābols.
 
Ja acī nokļuvusi ķīmiska viela (sadzīvē lietojamie ķīmiskie tīrīšanas līdekļi, grilšķīdums, šķīdinātāji utt.) – aci neberzēt, bet nekavējoties sākt acs skalošanu ar tekošu ūdeni istabas temperatūrā vismaz 15 – 20 minūtes. Tiklīdz šī  pirmā palīdzība veikta, uzreiz ir jādodas pie acu ārsta, lai noskaidrotu, cik nopietns ir ķīmiskais apdegums un nepieciešamības gadījumā uzsāktu pareizu ārstēšanu. Braucot pie acu ārsta, ja vien iespējams, paņemiet līdzi pudeli ar šķīdumu, kas nokļuvis acīs. Tā acu ārsts zinās, kāda viela acīs iekļuvusi. Tāpat, braucot pie ārsta, ieteicams abas acis pārsiet ar necaurspīdīgu lakatiņu, lai tās papildus nekairinātu saule un apkārtējā vide.
 
Vecāki – atcerieties! Bērnu ikdiena ir ļoti aktīva un vēlme izzināt visu jauno – neapturama. Pat dārzā grillējot gaļu, uz mirklīti zemē nolikta degšķīduma pudele var piesaistīt mazā pētnieka uzmanību un radīt gan acu, gan citas traumas. Tādēļ jābūt īpaši piesardzīgiem – parūpejaties par to, lai ikdienas sadzīves ķīmija un asi priekšmeti atrastos bērnam nepieejamā vietā!
Rakstu pievienoja
Aija Muceniece
vadošā optometriste optikas salonos "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017