Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Rūpes par redzi / Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā

Zane Kaužena, optometriste optikas salonos Metropole Ogrē

Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.

Optikas salonā Metropole pieejamas vairākas Zeiss briļļu lēcu ar šādiem klājumiem.

                   LotuTec dzidrinātais klājums - inovatīvs Zeiss briļļu lēcu klājums, kas vienmēr dod dzidru skatu uz dzīvi. Klājums ir ūdeni un netīrumus atgrūdošs, kas krietni atvieglo to tīrīšanu. Īpaša dzidrinātā klājuma kārtiņa samazina acs žilbšanu un atspīdumu no lēcas virsmas. Jūs ne tikai redzēsiet labāk, bet arī izskatīsieties labāk.

               DuraVision Platinum dzidrinātais klājums – apvieno visas LotuTec labās īpašības, taču ir ar vēl lielāku cietību. Salīdzinot šīs abas lēcas, DuraVision Platinum ir trīs reizes vairāk aizsargātas pret skrāpējumiem. Pat salīdzinot ar stiklu, šīs lēcas būs par 35% cietākas un krietni vieglākas.   DuraVision Platinum klājums piešķir daudz estētiskāku skatu, jo atspīdums no lēcas ir samazināts, veidojot viegli zilganu atspīdumu.

Optikas salonā Metropole pieejamas arī Zeiss ražotās paštonējošās jeb hameleonu briļļu lēcas.

               PhotoFusion hameleonu jeb fotohromatisko lēcu lielākā priekšrocība ir spēja ātri pielāgoties, kļūstot tumšām un gaišām. Šīs lēcas aptumšojas saulē līdz pat divām reizēm ātrāk, nekā citu ražotāju fotohromatiskās lēcas. Ienākot telpās, tās kļūst gaišas, par 20% ātrāk nekā citas. PhotoFusion līdz 85% tonim aptumšojas 15 līdz 30 sekunžu laikā, un kļūst gaišas - 5 līdz 10 sekundēs. Maksimālais lēcu aptumšojums ir līdz pat 89% tonim, bet telpās briļļu lēcas sasniedz 8% toni. Šādas lēcas ieteicamas cilvēkiem, kuri daudz uzturas ārā – celtniekiem, lauksaimniekiem un citiem, kuru redze ikdienā pakļauta tiešai saules gaismai. Autovadītājiem, kuri ikdienu pavada automašīnās, šīs lēcas aptumšosies līdz pat 50%, kas ir vairāk nekā iespējams ar līdzīgām briļļu lēcām. 

Visi līdz šim minētie klājumi un PhotoFusion tehnika ir pieejama šādos briļļu lēcu variantos.

                  Single Vision jeb parastās viena stipruma lēcas, kas domātas vai nu tālumam, vai arī lasīšanai tuvumā. Šīs lēcas pieejamas gan standartizētas, gam maksimāli piemērotas katra klienta redzes īpatnībām. Šīs lēcas aprīkotas ar Zeiss patentētu i.Scription® tehnoloģiju, kas nodrošina labāku redzamību naktī un labāku krāsu un objektu kontrastu.

                Progresīvās briļļu lēcas Zeiss Progressive Superb un Zeiss Progresive Individual 2 ir veidotas pēc Free form tehnoloģijas, kas sniedz ātru pierašanu, platākus skaidrās redzes koridorus un mazāk kropļojumus perifērijā. Zīmola Zeiss produkcija ir premium klases, tādēļ tā ir pieelāgojama un individualizējama konkrētiem briļļu rāmjiem un sejai. Šīs lēcas būs piemērotas tiem, kuri vēlas labu preci, kas ilgi kalpotu.

                  Ofisa tipa briļļu lēcas Zeiss Office Near, Book, Room, Individual ir ofisa jeb degresīvās briļļu lēcas, kas ir paredzētas cilvēkiem, kuriem nepieciešamas brilles tuvumā. Lai varētu labāk redzēt ne tikai lasīšanas attālumā, bet arī nedaudz tālāk. Ofisa tipa lēcas dod labu redzes asumu no 40 centimetriem līdz četriem metriem. Iesakām šīs briļļu cēlas iezvēlēties dažādiem biroja darbiniekiem, kuru darbs ikdienā mijas ar darbu pie datora, dokumentiem un  tāfelēm.

               Digitālās briļļu lēcas Zeiss digital paredzētas cilvēkiem līdz 40 gadu vecumam, kuri ikdienā pavada daudz laika darbojoties ar mobilo telefonu, planšetēm vai datoriem. Ilgstoši skatoties uz leju un darbojoties tuvumā bez atpūtas, tiek pārlieku noslogots acs musklulis. Pie lielas slodzes muskuli var saraut krampī, tādēļ rodas sūdzības, ka acis nogurst, grauž, paliek sarkanas, var sākt migloties redze gan tālumā, gan tuvumā. Šīs lēcas mazina acs stresu, tādēļ mūsdienu digitālajā laikmetā tās būs piemērota izvēle tiem, kuri ikdiena saistīta ar visa veida viedajām iekārtām.

Vairāk par Zeiss zīmola lēcām iespējams uzzināt, konsultējoties pie optometrista vai salona konsultanta,  23 Metropole optikās visā Latvijā.  Veikalu adreses uzzini šeit: www.optikametropole.lv

 

 

Rakstu pievienoja
Zane Kaužena
optometriste optikas salonos "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017