Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Bērnu redze / Bērnam nepieciešamas brilles- kā izvēlēties?
Bērnam nepieciešamas brilles- kā izvēlēties?

Konsultē Ieva Rikena, vadošā optometriste optikas salonos Metropole, Ogrē


Pirmo reizi pie acu ārsta!
Ierasti pati pirmā satikšanās ar acu ārstu ir bērniņa viena gada vecumā, un šī pārbaude ir obligāta. Taču, ja rodas aizdomas, ka ar bērna redzi kaut kas nav kārtībā, acu ārsts jāuzmeklē uzreiz.
Savukārt, ja pirmajā vizītē pie acu ārsta redzes traucējumi netiek konstatēti, uz otro vizīti ārsts mazuli gaidīs trīs gadu vecumā, kad bērns jau var pastāstīt, ko un cik labi redz. Acu ārsts ir jāapmeklē arī pirms skolas gaitu uzsākšanas, un šis ir tas brīdis, kad bērns jau redz teju tik pat labi kā pieaugušais. Bērniem redze attīstās un nostiprinās 8-10 gadu vecumā, bet viselastīgākā redzes sistēma ir 2-4 gadu vecumā. Jebkuras bērnībā laicīgi neatklātas redzes īpatnības var radīt grūti ārstējamas un koriģējamas sekas, tādēļ, ja rodas kaut mazākās šaubas par bērna redzi, konsultējieties ar redzes speciālistu!
 
Ja bērnam tiek izrakstītas brilles – kā izvēlēties?
Iespējams, vecākiem pirmajā brīdī rodas mulsums, vēl jo vairāk, ja pašiem brilles nekad nav bijušas vajadzīgas, bet bērnam tās izrakstītas. Taču der atcerēties, ka šobrīd ir iespējams izvēlēties katra vecuma bērnam īpaši pielāgotas brillītes, turklāt mazākajiem īpaši patīk krāsainie un košie briļļu ietvari.
Jāatceras, ka primārā briļļu funkcija ir nodrošināt bērnam labu redzi. Tām ir jānovērš acs refrakcijas defektus- tuvredzību, tālredzību, astigmātismu un tā saucamo "slinko aci" jeb ambliopiju. Izvēloties brilles, noteikti jāņem vērā bērna sejas anatomiskās īpatnības un jāpārliecinās, vai brilles uz mazā deguna "sēž" labi, nespiež un nav pārāk smagas. Ja brilles būs vieglas, ērtas un, kas nav mazāk svarīgi- bērns pats būs piedalījies to izvēlē, tad viņam būs lielāks prieks brilles izmantot!
 
Ietvari un briļļu lēcas
Izvēloties bērnam brilles un briļļu lēcas, optikas salona speciālists dos praktisku padomu- kādas vislabāk izvēlēties, taču arī vecākiem ir svarīgi būt mazliet zinošiem, lai ir vieglāk izdarīt izvēli. Brilles var būt izrakstītas jau zīdainim, tad vispiemērotākās būs no silikona materiāla, kuru ietvars ir mīksts, viegls un neplīstošs. Līdz ar to, lieki neapgrūtina mazo sejiņu, bet piekļaujas tai, turklāt piemērots īpaši kustīgiem bērniem.
 
2-3 gadus veciem bērniem jau var izvēlēties plastikāta vai metāla ietvariņus. Pielaikojot brilles, pārliecinieties, ka briļļu lodziņi nav pārāk šauri, vislabāk, ja lodziņu augstums sakrīt ar uzacu līniju. Nesteidzieties ar lēmuma pieņemšanu! Kopā ar optikas salona speciālistu palīdziet bērnam pielaikot brilles vairākkārt, lai pārliecinātos, cik viegli tās noņemt, vai ietvaru kājiņas ir elastīgas, vai labi turas aiz ausīm. Dažkārt ir ieteicams izvēlēties nelielus palīgrīkus, lai brillītes turētos labāk, piemēram, uzlikt briļļu ietvariem "aizaušus".
 
Optikas salona Metropole optometriste Ieva Rikena iesaka izvēlēties plastikāta vai polikarbonāta briļļu lēcas, jo tās ir vieglas, neplīstošas un drošas bērna veselībai. Lai arī sākotnēji šķiet, ka stikla lēcas ir ievērojami izturīgākas pret skrāpējumiem, tās bērnam ir bīstamākas. Bērns, aktīvi kustoties, var netīši saplēst brilles un stikls plīst sīkos gabaliņos. Plastikāta lēcas izturīgākas padara speciālie klājumi, tādēļ tās labāk pacieš nevīžīgu izturēšanos.
 
Lai brilles kalpotu ilgāk!
Brilles nemēdzam pirkt katru dienu un vēlamies, lai tās mums labi kalpo. Paildzināsim briļļu mūžu tās pareizi kopjot- tiklīdz brilles noņemam no acīm, tās jāievieto speciālā futrālī, kas palīdzēs nenobružāties un neuzkrāt putekļus. Ieteicamāk izvēlēties futrāļus no cieta materiāla, lai, ieliekot to piemēram, somā starp grāmatām, brilles nejauši nesaspiestos. Futrālī ir jābūt vietai mikrošķiedras salvetītei, lai brīdī, kad lēcas ir nosmērētas, varam ātri notīrīt.
 
Lai neapjuktu plašajā optikas salonu piedāvājumā, izvēlieties sev uzticamu redzes aprūpes speciālistu, kurš neatteiks padomu un palīdzēs atrast piemērotākās brillītes gan Jums, gan bērnu acīm!
Rakstu pievienoja
Ieva Rikena
optometriste optikas salonā "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017