Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Acu kaites / Ja durstīga sajūta un nieze acs plakstiņā...
Ja durstīga sajūta un nieze acs plakstiņā...
...iespējams, Jūsu aci piemeklējis nepatīkamais „viesis”- mieža grauds. Kā atbrīvoties no tā pēc iespējas ātrāk, un kādēļ metas mieža graudi, stāsta optikas salonu Metropole vadošā optometriste Ieva Rikena.
Mieža grauds ir akūts, strutains plakstiņu dziedzeru iekaisums jeb bakteriāla infekcija, ko izraisa dažādu tipu stafilokoku baktērijas. Atkarībā no tā, kāda veida dziedzeris ir iekaisis, izšķir ārējo un iekšējo mieža graudu. Kaite lielākoties raksturīga maziem bērniem un jauniem cilvēkiem, kuri aktīvi uzturas sabiedriskās vietās, piemēram, bērnudārzā, skolā vai sabiedriskajā transportā.
 
Kas liecina par mieža grauda veidošanos?
Šī infekcija sākas ar durstīgu sajūtu un niezi plakstiņā, vēlāk plakstiņš kļūst sārts, pietūkst, un nereti šajā apvidū arī ir jūtama temperatūras paaugstināšanās. Pāris dienu laikā izveidojas sāpīgs, ciets bumbulītis ar dzeltenu galu. Pēc tam tas atveras un izdalās strutas. Ja infekcija neskar citas acs daļas, tad plakstiņš atgūst normālu krāsu un formu, un varam atviegloti nopūsties- infekcija ir pārciesta bez sarežģījumiem. Tomēr ne vienmēr viss norit tik labi, un var gadīties, ka infekcija izplatās pa visu plakstiņu vai pat skar dziļākus acs orbītas audus. Tādēļ, ja 2-3 dienu laikā neizveidojas cista, bet ir novērojams vispārējs plaksta pietūkums, apsārtums un sāpes plakstiņā, noteikti jāvēršas pie ārsta un jāuzsāk nopietna ārstēšana ar antibakteriāliem un pretiekaisuma līdzekļiem!
 
Mēģinām ārstēt mājas apstākļos!
Mieža graudu mājas apstākļos var ārstēt sākotnējā stadijā (pirms bumbulītim uz acs plakstiņa izveidojies dzeltenais gals) ar siltām, sausām kompresēm. Te var lieti noderēt arī vecmāmiņu metode- silta, novārīta ola. Taču, kad strutas jau izveidojušās, tas vairs ne vien nelīdzēs, bet var pat kaitēt, jo dos iespēju infekcijai izplatīties arī apkārtējos audos. Šī paša iemesla dēļ nekādā gadījumā nedrīkst mēģināt tās izspiest pašrocīgi!
Cilvēkiem, kuriem mieža grauds veidojas bieži, vajadzētu rūpīgāk ievērot personīgo higiēnu, kā arī pārliecināties, vai organismā nemājo infekcijas perēklis, jo infekcija var ceļot no vienas audu struktūras uz citu. Piemēram, no deguna blakusdobumiem, zobiem vai vidusauss.
 
Ja mieža grauds netiek izārstēts...
Dažkārt pēc mieža grauda nepilnīgas izārstēšanas, var veidoties krusas grauds, kas ir hronisks šo pašu dziedzerīšu iekaisums, toties nav ne apsārtis, ne sāpīgs. Krusas graudu var novērst, izmasējot un sildot, taču ārstēšana var prasīt pat vairākas nedēļas! Ir reizes, kad vienīgais paņēmiens, kā atbrīvoties no krusas grauda, ir ķirurģiski izdarot mazu griezienu plakstiņā. Protams, ja ir bailes no šādas operācijas, krusas graudu var atstāt uz plakstiņa, taču jāatceras, ka bumbulītis izmainīs plakstiņa formu, un var traucēt normālu acu mirkšķināšanu, mitrināšanu, kā arī redzēšanu!
Rakstu pievienoja
Ieva Rikena
optometriste optikas salonā "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017