Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Acu kaites / Ja durstīga sajūta un nieze acs plakstiņā...
Ja durstīga sajūta un nieze acs plakstiņā...
...iespējams, Jūsu aci piemeklējis nepatīkamais „viesis”- mieža grauds. Kā atbrīvoties no tā pēc iespējas ātrāk, un kādēļ metas mieža graudi, stāsta optikas salonu Metropole vadošā optometriste Ieva Rikena.
Mieža grauds ir akūts, strutains plakstiņu dziedzeru iekaisums jeb bakteriāla infekcija, ko izraisa dažādu tipu stafilokoku baktērijas. Atkarībā no tā, kāda veida dziedzeris ir iekaisis, izšķir ārējo un iekšējo mieža graudu. Kaite lielākoties raksturīga maziem bērniem un jauniem cilvēkiem, kuri aktīvi uzturas sabiedriskās vietās, piemēram, bērnudārzā, skolā vai sabiedriskajā transportā.
 
Kas liecina par mieža grauda veidošanos?
Šī infekcija sākas ar durstīgu sajūtu un niezi plakstiņā, vēlāk plakstiņš kļūst sārts, pietūkst, un nereti šajā apvidū arī ir jūtama temperatūras paaugstināšanās. Pāris dienu laikā izveidojas sāpīgs, ciets bumbulītis ar dzeltenu galu. Pēc tam tas atveras un izdalās strutas. Ja infekcija neskar citas acs daļas, tad plakstiņš atgūst normālu krāsu un formu, un varam atviegloti nopūsties- infekcija ir pārciesta bez sarežģījumiem. Tomēr ne vienmēr viss norit tik labi, un var gadīties, ka infekcija izplatās pa visu plakstiņu vai pat skar dziļākus acs orbītas audus. Tādēļ, ja 2-3 dienu laikā neizveidojas cista, bet ir novērojams vispārējs plaksta pietūkums, apsārtums un sāpes plakstiņā, noteikti jāvēršas pie ārsta un jāuzsāk nopietna ārstēšana ar antibakteriāliem un pretiekaisuma līdzekļiem!
 
Mēģinām ārstēt mājas apstākļos!
Mieža graudu mājas apstākļos var ārstēt sākotnējā stadijā (pirms bumbulītim uz acs plakstiņa izveidojies dzeltenais gals) ar siltām, sausām kompresēm. Te var lieti noderēt arī vecmāmiņu metode- silta, novārīta ola. Taču, kad strutas jau izveidojušās, tas vairs ne vien nelīdzēs, bet var pat kaitēt, jo dos iespēju infekcijai izplatīties arī apkārtējos audos. Šī paša iemesla dēļ nekādā gadījumā nedrīkst mēģināt tās izspiest pašrocīgi!
Cilvēkiem, kuriem mieža grauds veidojas bieži, vajadzētu rūpīgāk ievērot personīgo higiēnu, kā arī pārliecināties, vai organismā nemājo infekcijas perēklis, jo infekcija var ceļot no vienas audu struktūras uz citu. Piemēram, no deguna blakusdobumiem, zobiem vai vidusauss.
 
Ja mieža grauds netiek izārstēts...
Dažkārt pēc mieža grauda nepilnīgas izārstēšanas, var veidoties krusas grauds, kas ir hronisks šo pašu dziedzerīšu iekaisums, toties nav ne apsārtis, ne sāpīgs. Krusas graudu var novērst, izmasējot un sildot, taču ārstēšana var prasīt pat vairākas nedēļas! Ir reizes, kad vienīgais paņēmiens, kā atbrīvoties no krusas grauda, ir ķirurģiski izdarot mazu griezienu plakstiņā. Protams, ja ir bailes no šādas operācijas, krusas graudu var atstāt uz plakstiņa, taču jāatceras, ka bumbulītis izmainīs plakstiņa formu, un var traucēt normālu acu mirkšķināšanu, mitrināšanu, kā arī redzēšanu!
Rakstu pievienoja
Ieva Rikena
optometriste optikas salonā "Metropole"

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Briļļu ziedošanas akcijā cilvēki atdāvājuši ap 1000 briļļu pāru
Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts (LSK) un optikas salonu Metropole rīkotajā briļļu ziedošanas pasākumā „Palīdzi ieraudzīt – ziedo brilles līdzcilvēkiem!” Latvijas iedzīvotāji šogad atnesuši ap 1000 briļļu pāru – gan optiskās, gan saulesbrilles. Tagad brilles iegūs otru dzīvi – ar LSK palīdzību tās nonāks pie cilvēkiem, kam nepieciešamas.
Lasīt vairāk
Kontaktlēcas vai brilles – ko izvēlēties bērnam?
Nav tāda viena konkrēta vecuma, kad bērns vai pusaudzis var sākt lietot kontaktlēcas, svarīgākais noteikums – viņš pats tās spēj ielikt un izņemt, kā arī atbilstoši kopt, norāda Manaslecas.lv optometriste Sarmīte Gžibovska.
Lasīt vairāk
Dod savām brillēm otru dzīvi – ziedo tās labdarībai
Biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts” un optikas saloni „Metropole” aicina iedzīvotājus labdarībai atdāvāt brilles, ko paši vairs nenēsā, bet kādam līdzcilvēkam tās ļoti varētu noderēt. Gan optiskās, gan saulesbrilles var ziedot jebkurā optikas salonā „Metropole” visā Latvijā no š. g. 6. jūnija līdz 6. augustam.
Lasīt vairāk
SIA Optic Guru
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@opticguru.lv

Datu drošības politika
© SIA Optic Guru 2012