Rūpes par redzi
Bērnu redze
Acu kaites
Interesanti par redzi
Vērtīgi izlasīt / Interesanti par redzi / Dekoratīvās kosmētikas knifiņi, ja uz pasauli jāskatās caur brillēm...
Dekoratīvās kosmētikas knifiņi, ja uz pasauli jāskatās caur brillēm...

Stāsta Anete Grigorjeva, optikas konsultante un optikas salonu Metropole reģionālā vadītāja Kurzemē

Sieviete jau no izseniem laikiem ir vēlējusies būt skaista, kopt sevi un izcelt dabas doto skaistumu. Arī acis ir pelnījušas būt īpaši izceltas, jo tās par mums pastāsta tik daudz, ļaujot sastapties ar citām acīm... Brīžos, kad labākai redzei optometrists jeb redzes speciālists izraksta briļļu recepti, visticamāk būs rūpīgāk jāpiedomā pie tā, kādā tonī izvēlēsimies acu ēnas, un cik biezu acu kontūrlīniju vilksim. Bet nu, par visu pēc kārtas!

Atšķirībā no nemaz ne tik tālajiem 80-tajiem, šodien ir sastopama visai koša, dažāda un interesanta briļļu izvēle - lielākas un mazākas saulesbrilles, masīvāki un krāsaināki ietvari, kas ne vien var izcelt, bet arī nepareizi izvēloties, aizēnot mūs pašas. Tādēļ, lūkojot pēc jauna acu ietērpa, neatsakieties no optikas speciālista padoma! Jaunu optisko briļļu izvēle ir vajadzīga ne vien skaidrākam skatam uz dzīvi, bet kalpos gluži kā gleznas rāmis, vien gleznas vietā būs Jūsu skaistās acis! Pareizs skropstu tušas, acu zīmuļa un acu ēnu salikums palīdzēs izcelt tās acis, kas pasauli skata caur briļļu lēcu prizmu. Un pats pirmais ieteikums, kas jāievēro- acīm ir jāļauj pilnvērtīgi atpūsties!

 

Sievietēm, kuras valkā brilles ar „ + ” briļļu lēcām (paredzētas cilvēkiem, kuriem ir tālredzība)

Jo lielākas dioptrijas jeb briļļu lēcu stiprums, jo lielāka iespēja, ka Jūsu briļļu lēcas vizuāli ietekmēs to, kā caur brillēm izskatīsies actiņas. Ja „+” dioptrijas ir nelielas, tad, visticamāk, nekādas vizuālas pārmaiņas apkārtējiem nebūs pamanāmas. Tomēr, jo lielāks dioptriju apzīmējums briļļu receptē, jo vairāk jāpiedomā pie tā, kā ikdienā ar kosmētikas palīdzību uzburt piemērotu grimu, jo „+” briļļu lēcas arī vizuāli aci nedaudz palielina! Sākam ar pamattoni sejai- tam jāatbilst Jūsu ādas tonim un, ņemot vērā, ka briļļu ietvari nereti „met ēnu” uz seju, tad vislabāk ir izraudzīt mazliet gaišāku tonējošo pamata krēmu jeb bāzi sejas T-zonai (pierei, degunam, zodam), kā arī uzklāt to nedaudz zem acīm.

Kad ar sejas toni tikām galā, ķeramies pie acu ēnām! Iesaku izvēlēties acu ēnas tumšās nokrāsās- brūnas, pelēkas vai zaļas nokrāsas matētas ēnas. Ieteicamākas ir šķidras vai krēmveida konsistences acu ēnas, jo pūderveida ēnas ne vienmēr pilnībā noturēsies uz plakstiņa. Izvairāmies no spīdīgām vai mirdzošām acu ēnām! Acu ēnas klājam no acs iekšējā kaktiņa uz āru, pēc tam ar acs kontūrzīmuli vai šķidro kontūrlīniju akcentējam skropstu līniju, lai vizuāli samazinātu aci. Dažkārt sievietes skropstu tušu bagātīgi mēdz uzklāt tikai uz augšējām skropstām, aizmirstot vai tīšuprāt neklājot tušu uz apakšējā plakstiņa skropstām. Skropstu tušas uzklāšanas darbiņam pieejam ar lielu rūpību, neizmantojot pārāk daudz tušas augšējā vai apakšējā plakstiņa skropstām!

Vientoņu kontūrlīnija acs apakšējā un augšējā daļā vizuāli sašaurina un reizē ierāmē acis, turklāt ir vairāk piemērota vakara, ne dienas grimam, tāpēc ar kontūrlīnijām neaizraujamies! Plus brilles izcels katru grima detaļu, tādēļ kontūrlīnijas nedrīkst būt biezas un nerūpīgi uzklātas. Ja vēlaties kontūrlīniju vilkt pa acs apakšējo plakstiņu, tad šeit izmantojiet gaišāku kontūrlīniju nekā izmantojāt augšējam plakstiņam, tad acs netiks „ierāmēta”. Optikas salonos Metropole ir iegādājamas speciālas „make-up” brilles ar dažāda stipruma „+” lēcām, un tās palīdzēs grimu uzklāt precīzi. 

Sievietēm, kuras valkā brilles ar „ – ” briļļu lēcām (paredzētas cilvēkiem, kuriem ir tuvredzība)

Sejas toņa veidošanas pamatprincipus aizgūstam jau minētajiem padomiem augstākminētajās rindkopās! Pretēji „+” dioptriju brillēm jeb tā dēvētajām „lasāmajām brillēm”, optiskās brilles ar „-” dioptrijām rada tieši pretēju efektu- acis vizuāli mazliet samazinot. Iesaku sievietēm izvairīties no tumšām, biezām kontūrlīnijām un tumšām acu ēnām. To vietā ņemam gaišas, spilgtas acu ēnas- vecrozā, lavandas, bēšas, gaiši pelēkas vai baltas.

Ir svarīgi, lai aiz „-” briļļu lēcām, acis izskatītos dabiskā lielumā, tādēļ uzklājam gaišas krāsas acu ēnas iekšējā acs stūrītī, tad nedaudz tumšāku ēnu toni klājam plakstiņa vidusdaļā, savukārt plakstiņa ārējā stūrī- ēnas, kas nedaudz tumšākas par ēnām plakstiņa vidusdaļā. Toņu pārejas sapludinām, lai ir vienmērīgs izskats! Izmantojam balto acu zīmuli, lai acs iekšējā stūrītī plakstiņa lejasdaļā ievilktu kontūrlīniju. Rūpējieties, lai acu kontūrzīmulis vienmēr ir noasināts! Pretējā gadījumā ar kontūrzīmuli, kura koka pamatne jau rīvējas gar acs plakstiņu, radot nevajadzīgu kairinājumu! Nedaudz skropstu tušas un grims ir pabeigts!

Lūpukrāsu pieskaņojam briļļu ietvaram!

Ja esat pārliecināta lūpu krāsu un spīdumu piekritēja, ieklausieties stāstā par briļļu ietvara krāsas un lūpukrāsas saskanību! Ja Jūsu briļļu ietvars ir zilā tonī, teicami saskanēs lūpas, kas krāsotas oranžīgos toņos, arī tā dēvētā „laškrāsa”. Derēs arī vidēji tumši violetie toņi. Lūpas vizuāli varam palielināt, papildinot lūpu krāsu ar spīdumu, jo īpaši vasarā, kad spīdums ļauj lūpām izskatīties apjomīgajām un „gaisīgākām”. Briļļu ietvaram sarkanos toņos attiecīgi piestāvēs sārto toņu lūpukrāsas.

Ja acis ietērpjat zaļas krāsas ietvarā, labi izskatīsies lūpu krāsas brūnos toņos, tomēr, ja gribas dzīvi mazlietiņ paspilgtināt, derēs arī sarkana lūpu krāsa.

Briļļu ietvariem izteikti tumšā krāsā piestāvēs jebkura Jūsu iemīļota lūpu krāsa! Arī gaišas krāsas vai baltiem briļļu ietvariem, tāpat kā saulesbrillēm gaišos ietvaros, piestāvēs jebkura spilgta lūpu krāsa, pieskaņojot jebkuras krāsas lūpu spīdumu vai lūpu krāsu.

Savukārt, dzeltenas krāsas briļļu ietvaram piestāvēs lūpu spīdums ar oranžīgu vai sārtu nokrāsu. Tomēr, ja pieturamies pie klasiskām lūpu krāsām, tad te derēs sarkana, bet ne gluži ugunīgais tonis, drīzāk „ķieģeļu” sarkanais.

 

 

 

 

TABU skaistumkopšanā un briļļu lietošanā!

Nekad nepūtiet, piemēram, matu laku, dažādus izsmidzināmus skaistumkopšanas līdzekļus uz matiem, nenoņemot brilles! Matu laka bieži atstāj graujošu iespaidu, noklājot briļļu lēcas ar punktveidīgiem pleķiem, kas veicina briļļu lēcu klājuma noārdīšanos. Tāpat, matu lakai nonākot uz briļļu ietvara, tā var veicināt ietvara krāsas maiņu oksidēšanās rezultātā! Noņemam brilles no acīm, noliekam maliņā, un tikai tad pūšam uz matiem, piemēram, matu laku!

Savukārt, kavējot laiku frizētavās, mēdzam matu krāsošanu apvienot ar lietderīgi pavadītu laiku, un ņemam rokās žurnālu, tad, ja nepieciešams, uzliekam lasāmbrilles un lasām... Bet, kas šajā brīdī notiek ar briļļu ietvaru? Tas tiek pakļauts matu krāsas iedarbībai! Tādēļ, saudzējiet brilles, un vismaz briļļu kājiņas ietiniet plastikāta maisiņā, pārliecinoties, ka līdz ietvaram krāsa nenonāks!

Lai laba redze un krāsu iespaidiem bagāta vasara!

Rakstu pievienoja
Anete Grigorjeva
optikas konsultante, optikas salonu Metropole reģionālā vadītāja Kurzemē

 
Logins

draugiem.lv
Vērtīgi izlasīt
Progresīvās brilles – pilnīgam skatam uz dzīvi!
Nepieciešamība pēc redzes korekcijas gan tuvumā, gan tālumā rodas apmēram ap 40 gadu vecumu, kad izjūtam vajadzību pēc brillēm, kas palīdzēs vienlīdz labi redzēt kā tuvu esošus priekšmetus, tā skatoties tālumā. Viena no iespējām, kā koriģēt redzi, ir lietot divas vai pat vairākas brilles. Vienas no tām būtu domātas, lai skatītos tālumā, piemēram, televizoru. Savukārt otras, lai lasītu. Reizēm nepieciešamas pat trešās brilles, ar kurām ir ērtāk darboties ar datoru. Tomēr ir apgrūtinoši nepārtraukti mainīt brilles. Tieši tādēļ, aicinām iepazīt progresīvo briļļu priekšrocības!
Lasīt vairāk
Leģendārā optikas zīmola Zeiss briļļu lēcas pieejamas arī Latvijā
Kopš šī gada rudens, optikas saloni Metropole kļūst par vienīgo oficiālo leģendārā zīmola Zeiss briļļu lēcu pārstāvi Latvijā. Zeiss ir starptautiski zināms vadošais līderis optikas un optiskās elektronikas nozarēs. Zeiss ir viens no tehnoloģiskā progresa vadītājiem jau vairāk nekā 160 gadus, kas iznāms ar risinājumiem pusvadītāju, automobiļu un mašīnbūves nozarēs, biomedicīnas pētījumos un medicīnas tehnoloģijās, kā arī briļļu lēcu, binokļu, kameru un telefonu lēcu ražošanā. Varam droši teikt – starp zīmolu Zeiss un vārdu „kvalitāte”, liekama pārliecinoša vienlīdzības zīme.
Lasīt vairāk
Brilles nav šķērslis sportiskām aktivitātēm
Atsākoties mācībām skolā, ikvienu vecāku uztrauc jautājums par skolēna ārpusklases aktivitātēm. Nereti bērni, kuriem ir redzes traucējumi paliek uz „rezervistu soliņa”, jo vecākiem gluži vienkārši ir bail, ka redzes problēmu dēļ, bērns varētu netikt līdzi pārējiem vai arī gūt traumas. Vecāku mīlestības dēļ, bērni nereti kārotā basketbola pulciņa vietā, nokļūst dziedāšanas nodarbībās, kur nu sava sportiskā enerģija ir jānovirza citā radošā gultnē. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģiju attīstībai un jauniem materiāliem, bērniem ar brillēm vairs nav jāpaliek malā, bet gan apbruņojoties ar atbilstošo ekipējumu, jādodas pretī sportiskiem panākumiem.
Lasīt vairāk
SIA Optikas pakalpojumi
Mednieku iela 21/23,
Ogre, LV-5001

Tālr.: 65035635
E-pasts: info@optikametropole.lv
© SIA "Optikas pakalpojumi" 2017